Ulmelised tasud: parkimisfirmadel pole häbi raha küsida

 (84)
Anna teada kallist parklast!
Lastehaigla parkla
Foto: Taavi Arus

Cityparki hallatavas Tallinna Lastehaigla parklas tõusid alles hiljuti pikaajalise parkimise hinnad. Nii on pikalt haiglas viibivate näiteks enneaegsete laste või onkoloogia patsientide vanemad sunnitud varasemast rohkem raha välja käima.

Tallinna Lastehaigla kommunikatsioonijuht Tiina Eier tõdes, et tegelikult tõusid pikaajalise parkimise hinnad lastehaigla parklates juba 1. juunist ning uue hinnakirja järgi on Citypark'i kuukaart Retke tee tõkkepuuga parklas 30 eurot ning kahes haiglaga külgnevas parklas 50 eurot.

Citypark'i juhatuse liige Margus Risti ütles pikaajalise parkimise hinnatõusu kommenteerides, et parkimisteenus on samasugune teenus, kui mis tahes teinegi.

„Seetõttu korrigeeritakse Cityparki parklates teenuste hindu nii sageli ja nii palju, kui selleks vajadus tekib ja kindlasti igakord mitte ainult tõusvas suunas," jäi Risti suhteliselt napisõnaliseks.

Foto: Delfi Kasulik
Seotud lood:

Tallinna südalinnas, Solarise keskuse naabruses asuva Teatri väljaku parklas toimib aga eriline rahaküsimise oskus. Nimelt teavitab kliente parkimiskorrast sealne tahvel, millel seisab, et poole tunni parkimise eest tuleb välja käia üks euro.

Toimetusele teadaolev ja parklas 2 tundi ning 35 minutit parkinud Cityparki klient sai parkimisäpi kaudu aga arve 6 euroga (pluss teenustasu 0,32 eurot). Teisisõnu - jooksva pooltunni eest ei tule maksta mitte jaotatult üks euro vaid piisab ühest sekundist üle pooltunni ning juba tuleb maksta terve tunni eest. Nii ei maksnud meie konkreetse näite puhul inimene 2 ja poole tunni vaid kolme tunni parkimise eest.

Samasugust raha küsib Citypark ka Vana-Lõunas asuva Pagaripoiste esinduse ees asuvas parklas parkimise eest (Pagaripoiste parkivate klientide käest raha ei küsita, küll aga peavad iga jooksva tunni eest 2 eurot maksma kõik, kel soov pikemalt parkida).

Endla tänaval, Rahvusraamatukogust kiviga visata asuva Sotsiaalkindlustusameti parklas toimetab samuti Citypark. Seal maksab tund parkimist suisa 3 eurot.

Kui Cityparki lagi tunni eest lageda taeva all (praegu jätsime parkimismajad kõrvale) on 3 eurot, siis konkurent Europark on veelgi ahnem. Firma Aia 7 parklas tuleb tunni parkimise eest välja käia 3,80.

Hea lugeja, jaga meiega kurioosseid parkimishindu aadressil kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias