USA postiteenistus peatas posti saatmise Eestisse

 (5)
Omniva Logistikakeskus
Omniva LogistikakeskusFoto: Jaanus Lensment

Ameerika Ühendriikide postiteenistus peatas koroonakriisi tõttu kirjade ja pakkide Eestisse toimetamise.

"Viiruse COVID-19 tõttu on kirjade ja väikepakkide operatsioonid kogu maailmas häiritud. USA postiteenistus (USPS) ei võta praegu vastu saadetisi järgmistesse riikidesse," teatas teenistus oma kodulehel ning tõi välja 111 riiki, nende hulgas ka Eesti, mida piirang puudutab. Eesti on nimekirjas ainus Euroopa Liidu riik.

Postiteenistus ei saa praegu vastu võtta nendesse riikidesse mõeldud saadetisi üheski oma postkontoris kuni uue otsuseni. Klientide palutakse hoiduda nendesse riikidesse mõeldud saadetiste toomisest USA postiteenistusse, lisati samas.

USA postiteenistus rõhutas ka, et kuna reisilennukite lendude arv on koroonapandeemia tõttu järsult vähenenud ning siht- või transiitriikide postiteenistused on oma töö peatanud või seda järsult kärpinud, siis võtab rahvusvaheliste postisaadetiste kohaletoimetamine tavalisest kauem aega.

Eesti postiettevõte Omniva teatas juba 9. aprillil, et Saksa lennufirma Lufthansa oli neile teada andnud võimalikust pakiveo katkemisest USA-ga ning Omniva soovitas seetõttu eestimaalastel USA netikaubamajadest mitte kaupu tellida.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias