Uskumatu lugu: korteriostja avastas, et naabril on ainukasutusõigus trepikojale ning õigus tõkestada teekond uue kodu ukseni

 (79)
Uskumatu lugu: korteriostja avastas, et naabril on ainukasutusõigus trepikojale ning õigus tõkestada teekond uue kodu ukseni
Foto: Vida Press

1Partner Kinnisvara elamispindade hindamise juht ning kutseline hindaja Marje Kolmar rääkis tänases Eesti Päevalehes, et aina sagedamini tulevad hindajaid petnud korteriomanike valed välja alles siis, kui objekt saab uue omaniku.

Viimasel ajal esineb aina rohkem õigusprobleeme. Teiste seas toob Kolmar näiteks hiljuti meediast läbi käinud olukorra, kus õiguslikult oli kinnistuomanikel ligipääs oma majadele, kuid praktikas seda neile ei võimaldatud.

Võrdlemisi sarnane, kuid märksa kentsakamgi olukord on Kolmaril enda praktikast võtta.

Oma tööst toob ta näiteks korteri, mis oli tsiviilkäibes kinnisasja mõttelise osana ehk tegemist ei olnud korteriomandiga, vaid mõttelise osaga majast.

Hindamisel selgus, et konkreetse korteri omanikul ei ole õigust trepikoda läbida, sest see lõik, mis tema korterisse viib, on kasutuskorra lepinguga määratud naaberkorteri ainukasutusse.

Kolmari sõnul ei oska ostjad endiselt arvestada, et eksperdihinnang ei ole oluline ainult pangale ettenäitamiseks, vaid sellest võib selguda asjaolusid, mille tulemusel võib suur viga - ennatlik ost - tegemata jääda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias