Uued reeglid: Ryanair ei luba esmaspäevast alates kõige odavamate piletite omanikel kohvrit lennukisse kaasa võtta

 (83)
Uued reeglid: Ryanair ei luba esmaspäevast alates kõige odavamate piletite omanikel kohvrit lennukisse kaasa võtta
Foto: Ryanair

Ryanair teatas pressiteates, et tuleva nädala esmaspäevast kehtivad uued pagasireeglid.

Eelisjärjekorra reisijad saavad edaspidi ainsana oma kahes osas käsipagasi (kohver suuruses 55x40x20cm) ja väike kott, mis mahub eesoleva istme alla (35x20x20cm) lennukisse kaasa võtta.

Reisijad, kel pole eelisjärjekorras teenindamise piletit, peavad eranditult kõik oma käsipagasi väravas tähistada laskma ning andma selle lennukisse minnes lennuki pagasiruumi. Mitte eelisjärjekorra reisijaid, kes keelduvad pagasit ära andmast, lennukile ei lubata.

Uued reeglid:

 • Vaid eelisjärjekorra reisijad (Priority Boarding - toim), ka Plus, Flexi Plus ja Family Plus reisijad saavad edaspidi ühe reisija kohta lennukisse kaasa võtta kaks pagasit: väikese käsipagasi (55x40x20cm) ning väikese koti (35x20x20cm: käekott, sülearvutikott jms)

  Foto: Ryanair
 • Seotud lood:

  Kõik teised reisijad (Non-priority - toim) saavad jätkuvalt sama koguse käsipagasit kaasa võtta nagu eelisjärjekorra reisijad, kuid saavad endaga pardale kaasa võtta vaid väikese koti (35x20x20cm), mis mahub eesoleva istme alla. Kohvriga käsipagas tuleb ära anda vastava lennu väravas. Selle eest lisatasu ei küsita.

  Foto: Ryanair
 • Kõik reisijad, kes reisivad 15. jaanuaril (siis hakkavad uued reeglid kehtima) ja hiljem, on saanud Ryanairilt vastava teavituse.

 • Ka uued pardakaardid on vastava infoga varustatud. Seetõttu vaadatakse kuni viimase etapini (lennukisse sisenedes), et vastava kategooria reisija oleks vastavalt uutele reeglitele käitunud.

  Uute reeglitega sobituvad kohvriraamid ja märgid on lennujaamades uuest nädalast ka kasutusel.

 • Eelisjärjekorra reisijaks saab end Ryanairi äpi kaudu kuni 30 minutit enne lennu väljumist vormistada

 • Juba kehtivate reeglite kohaselt võib äraantavaks pagasiks olla endisest suurem kohver ning selle eest peab endisest vähem raha maksma. Septembrist kehtima hakanud reeglite kohaselt tõsteti äraantava pagasi kaal 15 kilolt 20 kilo piirile ning check-in tasu äraantava pagasi eest langetati 35 eurolt 25 eurole.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias