Uued tuuled: Eesti reisijad otsivad turvalisust aina populaarsemas sihtkohas

 (2)
ML. Bulgaaria-Makedoonia reisi 2. päev
Foto: Marju Vitkar

Wris reisibüroo ja Novatoursi andmeil on eestlaste uueks populaarseks puhkusekohaks kujunenud Bulgaaria.

Wris Reisibüroo teatel on praegu eestlaste seas kõige populaarsemad sihtkohad Bulgaaria ja Horvaatia, mille vastu nii suur huvi on esmakordne.

Kaubamaja Osturallil reise vahendav Wris Reisibüroo edastusel on juba Osturalli esimestel päevadel ilmnenud, et inimeste eelistused reisisihtkohtade valikul on võrreldes varasemate aastatega muutunud.

Linnareisidest on kõige populaarsemad Berliin, Budapest ja Barcelona, mis näitab, et otsitakse turvalisust. Veidi vanemad reisijad ostavad pakette Karlovy Vary spaasse, mis pakub paljudele nostalgiat ning on taskukohane valik imeilusas keskkonnas, samuti saab seal suhtlemisel hakkama vene keelega.

Novatoursi tegevjuhi ja juhatuse liikme Andree Uustali edastusel on nende klientide hulgas näha suuremat huvi Kreeka ja Bulgaaria sihtkohtadele.

„Novatoursi reisikavas on algaval suvehooajal kokku neli Kreeka saart ja üks poolsaar. Uued sihtkohad Peloponnesose poolsaar ja Zakynthose saar. Tuntumatest Kreeka sihtkohtadest on mahult kõige suurem aastane kasv plaanitud Korfu saare reisidele, mille reisijate hulk peaks tõusma võrreldes mullusega rohkem kui 2,5 korda. Rhodose saare reisijate arv kasvab pea kaks korda ja Kreeta saarele reisijad peaks olema ligi 27 protsenti rohkem, kui mullu," ennustas Uustal.

Plaanitud reisijate koguarv Kreeka sihtkohtadesse on käesoleval aastal ligi 11600, mis on võrreldes 2015. aasta suvehooajaga enam kui 60 protsenti rohkem.

Bulgaaria mahud tõusevad kokku võrreldes mullusega ligi 40 protsenti ja teenindatud reisijate arv peaks kasvama enam kui 9900 turistini.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias