Uuenduslik väikelinna restoran võlub kliente ainulaadse teenindamisega

 (46)
Uuenduslik väikelinna restoran võlub kliente ainulaadse teenindamisega
Foto: Ugandi Resto

Talvepealinnas Otepääl avati tõenäoliselt Eesti kaasaegseima klienditeenindusega restoran, mis suudab kliente teenindada varasemast oluliselt kiiremini.

Kui tavapäraselt võtab klienditeenindaja lauast tellimuse, kirjutab selle paberile või jätab meelde ja sisestab kuskil arvutisse, mille tulemusel trükitakse köögis tšekk tellimusega, siis Otepääl asuvas Ugandi Restos otsustati tellimus otse lauast kööki saata. Digitaalselt.

Kliendi soov sisestatakse paari lihtsa liigutusega tahvelarvutisse, kust mõni sekund hiljem jõuab tellimus köögis asuvatele 32-tollistele puutetundlikele ekraanidele. Kui road valmis, märgib kokk selle ekraanil ja teade jõuab silmapilkselt klienditeenindaja tahvlisse.

Suurüritustel ja rahvarohketel päevadel on köögi töö nüüdsest sujuvam ning kokkadel on selge ülevaade tellimustest. „Varasemalt oleme kasutanud Otepääl toimuvate suurürituste ajal köögis eraldi inimest, kes loeb kokkadele ette saabunud tellimusi ja soovitud roogade koguseid. Seda ei ole enam vaja teha,“ ütles Ugandi Resto juhataja Siim Kalda.

„Kokad näevad köögis juba kolme meetri kauguselt tellimuse ära ning ei pea uurima, mis tuli ja millises järjekorras. Informatsioon jõuab kööki grupeeritult käikude kaupa,“ selgitas Kalda.

Ehkki alguses oli kollektiiv uuendusteste osas veidi skeptiline, siis nüüd ei kujutata enam keegi ette, et peaks vana viisi jätkama.

Seotud lood:

„Iga uus asi on võõras ning seetõttu on uuenduste vastuvõtmine ja juurutamine reeglina keeruline. Teadsime, et see süsteem teeb meie tööd kordades efektiivsemaks, kuid eks kahtlus ja kartus oli ikkagi, et asi ei hakka soovitud kujul tööle. Õnneks eelarvamused kadusid kuskil nädala või kahega,“ märkis Kalda.

Restoranis kasutatava lahenduse on välja töötanud Ektaco AS. Ugandi Restos võetakse peagi kasutusele lisaks juba toimivale klinditeenindussüsteemile ka Telia ja Ektaco koostöös loodud m-Tasku lahendus ja mobiilne kliendikaart.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias