Uuring: eksootilise maitsega jäätised on eestlaste seas üha populaarsemad

 (5)
JAN JA JÄÄTIS
JAN JA JÄÄTISFoto: Sven Arbet

Juulikuu on jäätisekuu ning värskest tarbijauuringust selgub, et viimastel aastatel ihkab eestimaalase süda aina enam põnevamaid elamusi. Vastavalt suurte jäätisetootjate andmetele koguvad populaarsust erilised koorejäätise maitsed, kuid uuring paljastab ka, et ühele protsendile Eesti elanikkonnast jäätis ei meeldi.

Uuringufirma Turu-uuringute AS teostatud uuringust selgub, et keskmine Eesti elanik sööb jäätist vähemalt 2-3 korda kuus. Seejuures kolmandik neist (32%) naudib jäätise maitset vähemalt korra nädalas.

Jäätise valimisel peetakse kõige olulisemaks kriteeriumiks jäätise maitset (90%). Traditsioonilised maitsed on eestlaste hulgas ikka veel esikohal, kuid jäätisetootjate sõnul ihkab eestimaalase süda aina enam põnevamaid elamusi. 

"Kõige populaarsemad jäätise maitsed Eesti tarbijate seas on vanilje ja šokolaad, kuid viimastel aastatel on muutunud aina populaarsemaks eksootilisemad maitsed, näiteks piparmünt, sidrun, banaan jpt," kirjeldas suundumusi Eesti Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

"Eesti jäätiste TOP 10-s on järjepidevalt vanad head koorejäätise brändid: Vana Toomas, Väike Tom, Põhjatäht, Balbiino Koorejäätis ja Onu Eskimo,"  ütles ta. Lisaks on ta tähele pannud, et Eesti elanikud eelistavad jäätist koonuses. 

Vastavalt jäätisetootjate andmetele sõid Eesti inimesed eelmisel aastal umbes 7000 tonni jäätist, mis on võrreldes eelnevate aastatega veidi enam (võrdluseks - Eiffeli torni metallkonstruktsioon kaalub 7300 tonni).

Enamik Eesti elanikest (49%) usub, et jäätise tarbimine mõistlikes kogustes on tervisele kasulik.

Uuringu andmetel ei söö üldse jäätist üks protsent Eesti elanikest. Põhjuseid on erinevaid. Näiteks leitakse, et koorejäätis on liiga magus või liiga külm.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias