Uuring: jõusaaliselfide postitajad on suure tõenäosusega psüühilise häirega

 (55)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Kui sul on sotsiaalmeediakonto, on sul suure tõenäosusega sõbralistis vähemalt üks inimene, kes postitab alatasa pilte kas jõusaalist või räägib oma hommikujooksu tulemustest. Ehk kuulud isegi nende hulka? The Independenti teatel on sellised inimesed uue uuringu järgi suure tõenäosusega psüühilise häirega.

Ilmselt ei ole sulle võõras lugeda hüüatust "10-kilomeetrine hommikujooks: parim algus päevale!" või näha oma sõprade Instagramis jõusaali peegli ees tehtud selfisid. Sellised postitused võivad olla motiveerivad, aga on üsna suur tõenäosus, et nad on ka natuke tüütud.

Londoni Bruneli ülikooli teadlased on nüüd avaldanud uuringu, milles püüti välja uurida, miks nii paljud inimesed jagavad enda iga treeningsessiooni ning selle tulemusi sotsiaalmeedias. Uuringu järeldused on üllatavad.

Tähelepanuvajadus

Inimesed, kes jagavad enda iga jõusaaliskäiku ja jooksutiiru, on suure tõenäosusega nartsissistid, arvavad psühholoogid. Uurijad leidsid, et nende inimeste põhiline motivatsioon sotsiaalmeedias trenniuudiste jagamiseks on seotud otseselt sooviga kiidelda selle ajaga, mis antud inimesel kulub enda välimusse investeerimiseks. Kusjuures huvitav on, et sellised postitused saavad Facebookis ka tavapärasest enam meeldimisi.

Seotud lood:

"Nartsissistid postitasid enda saavutuste kohta käivat infot sagedamini. Seda motiveeris eelkõige nende vajadus tähelepanu järele ning soov saada Facebooki kogukonnalt kinnitust enda saavutuste kohta," leidis uuring. Ehkki siinkohal on oluline märkida, et Facebooki meeldimiste kõrgem arv ei tähenda tingimata, et sõpradele need postitused meeldiksid.

Uuringu juures töötanud Dr Tara Marshal ütles lisaks, et ehkki testidest selgus, et nartsissistide kiitlevad postitused on motiveeritud sellest, et nad on harjunud antud infoga kelkimise eest saama rohkem tunnustust, ei tähenda see, et nende sõpradele tegelikult meeldiksid antud sisuga postitused. Pigem annavad Facebooki sõbrad ülespoole suunatud pöidlaid, et olla viisakad ja pakkuda enda tuge, ent sageli tekitavad sellised postitused neis pigem negatiivseid emotsioone.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias