Üüritulu deklareerimata jätmine annab üürnikule kätte valusa trumbi, millega omanikku pitsitada

 (80)
Droonipildid Tallinna magalatest
Droonipildid Tallinna magalatestFoto: Andres Putting

Kuigi üüritulu deklareerimine on tõusuteel, siis võtavad endiselt mitmed kinnisvaraomanikud üürnikelt raha mustalt. See ei pruugi olla aga kõige parem idee, sest võib tulevikus paraja peavalu põhjustada.

Üüritulu deklareerimata jätmine võib üürnikule kätte anda trumbi, mille abil saab ta võimalikes üürivaidlustes üürileandjat pitsitada.

Kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja Tõnu Toompark sõnas Kasulikule, et eks sellised jutud liiguvad ikka, kus üürnik kättemaksuks ähvardab üürileandla maksuametile üles anda. “Kui üürileandjad ikka kõik maksu maksaksid, siis keskkond puhastuks ja kõigil oleksid võrdsed tingimused,” tõdeb Toompark.

Ekspert sõnab kerge muigega, et muidugi andke maksudega sahkerdavad üürileandjad üles, kuna lõpuks on see kõigile kasulikum. “Pigem ei peaks arvama, et maksude maksmine nüüd kiiresti ja liiga palju üürihindu mõjutab. Ma arvan, et üürihinna panevad paika ikkagi ausad üürileandjad, keda on enamuses."

Toompargi sõnul on keeruline kindlalt öelda, kui paljud kinnisvaraomanikud maksudega sahkerdavad. Ei ole õige kõrvutada üüritulu deklareerinud eraisikute arvu üüripindade hulgaga, kuna kinnisvara on võimalik välja üürida ka firmadel. Tegelikult on viimasel ajal üüritulu deklareerinud inimeste hulk tõusuteel. “Pikkade sammudega liigub ta väga positiivses ja õiges suunas,” räägib Toompark.

Olukorra paranemisele aitab kaasa ka see, et üha enam tekib professionaalseid üürileandjad, kellel on rohkem kui üks üüripind. “Seal hakkab juba oskusteave kogunema ja tähtsaks muutub arusaam, et üürileandja on õnnelik siis kui üürnik on õnnelik.”

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias