Uus laiendus: Ülemiste keskus lammutab Rimi maha, et selle alla maa-alune parkla rajada

 (67)
Ülemiste keskuse uputus
Foto: TIINA KÕRTSINI, Õhtuleht

Ülemiste keskuses valmistutakse praegu selleks, et Rimi hüpermarket kolida ümber väiksemale, ajutisele 2000-ruutmeetrisele pinnale. Kõik selleks, et praegune Rimi osa keskusest maatasa lammutada.

Kogu praeguse Rimi hüpermarketi (Rimi suurim kaupluseformaat - toim) pinnalaotuse alla rajatakse maa-alune parkla. Seejärel ehitatakse Rimi uuesti üles, kuid kahekordsena.

„Kogu tänane Rimi, mis klientele veel avatud on, lammutame maha. Selle alla rajame parkla ja üles tuleb kinokeskus, toitlustus, spordiklubi ja batuudikeskus," rääkis Delfile Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits.

Praegu ehitatakse Rimile asenduspinda, mis avab uksed veebruarikuus. „Rimi jääb ajutisele pinnale tegutsema ikka esimesel korrusel, aga teises asukohas," täpsustas Pärnits.

Tema sõnul pole keskuse laiendamise eesmärk mitte luua juurde niisama uut kaubanduspinda vaid laiendada keskuse meelelahutusteenuste hulka. „Tallinnas on poode küll ja veel ning ka meie keskuses pole neid vähe. Keskused konkureerivad teineteisega aina enam meelelahutusteenuste valiku osas," sõnas Pärnits.

Suurima osa juurderajatavast kaubanduspinnast võtab lisanduv Apollo kinokeskus. Uuel pinnal avab uksed ka spordiklubi People Fitness, kolm restorani ja kohvikut ning mitu uut kauplust.

Pärast laiendust saab Ülemiste keskusest 73 000 ruutmeetril laiuva kaubanduspinnaga keskus, mis asetab selle Põhjamaade suurimate keskuste edetabeli esimesse otsa.

Kuna väliparklast Rimini on seni tulnud liikuda jalgsi võrdlemisi pikk tee, loodab Pärnits, et just autoga liiklejate jaoks muutub eriti mugavaks võimalus pärast ostude sooritamist liftiga otse Rimi alla parklasse minna, et siis ostud autosse pakkida.

Ülemiste keskuse kõrval avab peagi uksed ka T1 Mall of Tallinn, mis hakkab laiuma 55 000-ruutmeetrise suurusel pinnal.

Laienenud Ülemiste keskus avatakse 2019. aasta kevadel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias