Uus võrkturundusskeem võtab rumalatelt eestlastelt viimasedki säästud

 (81)
Uus võrkturundusskeem võtab rumalatelt eestlastelt viimasedki säästud
Eurod.Foto: Scanpix

Võrkturunduse teel uusi liikmeid kaasav rahvusvaheline investeerimisskeem peibutab suure tulu lootusega juba mitusadat eestlast, kes on oma säästud mängu pannud, vahendab täna õhtul Kanal 2 eetrisse minev uudistemagasin „Radar".

Kuid skeemi ilusa fassaadi sees on mõned mõrad - teiste seas hoiatab skeemi eest ka finantsinspektsioon.

Kolm aastat tagasi alustanud klubil on praeguseks üle maailma 28 000 liiget. Eestis on liitunuid paarisaja ringis. Viral Angels on skeem, millega liitunuile müüakse kõrgelennulisi ootusi. Klubiga liitunud maksavad igakuist liikmetasu, mis algab 89 eurost. Kallimad paketid maksavad lausa 1000 eurot kuus.

Raplas toimetav ettevõtlik daam Anne Nauri liitus Viral Angelsiga 2012. aastal. „Olen praeguseks klubimakset tasunud 6600 eurot ja kui see ära jaotada, siis on see kuskil 185 eurot kuus keskeltläbi. Ja minul on täna börsile minevate ettevõtete aktsiaid üle 900 000," räägib ta.

Et Viral Angelsi äriskeem tervikuna ei paista korrektne, on finantsinspektsioon oma lehele üles pannud hoiatusteate. „Neil tegevusluba ei ole ja seetõttu oleme pannud oma kodulehele hoiatuse üles, et neil ei ole mingisugust tegutsemisõigust investeerimisvaldkonnas," lisab Finantsinspektsiooni turujärelevalve divisjoni juht Kristjan-Erik Suurväli.

Lisaks Eestile on Viral Angelsi võtnud oma luubi alla ka Rootsi ja Saksamaa finantsinspektsioonid. Radar käis Stockholmis Viral Angelsi peakontoris uurimas, kuidas inimesi võrku meelitatakse ning milliseid õigustusi firma ise oma eksistentsile välja toob.

Seotud lood:

"Radar" on Kanal 2 eetris täna õhtul kell 21.30.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias