Väärikas tähistamine: mida eestimaalased iseseisvuspäeval meeletus koguses sõid?

 (30)
Väärikas tähistamine: mida eestimaalased iseseisvuspäeval meeletus koguses sõid?
Foto: Pille-Riin Pregel

Vabariigi aastapäev on pidupäev ka kauplusekettidele, sest eestimaalane soovib sel ajal süüa midagi erilist. Kui jõulude ajal süüakse hoogsalt siga, siis 24. veebruaril meeldib meile enim kala ning üks valimiste võitja on juba selgunud - see on kilu. Seda osteti väga palju, tarnijatel tuli lausa piir ette.

Küsisime kettidelt, mida eestimaalased seekord enim ostsid:

Katrin Bats, Rimi Eesti Food AS kommunikatsioonispetsialist

Rimi kaupluste müügitulemuste põhjal võib öelda, et aastapäeva tähistati väärikalt.

Enim tõusid meie kauplustes 23. ja 24. veebruaril kalatoodete müügid, koguni kuni 40% . Sealhulgas läksid hästi kaubaks nii kodumaine kilu kui ka eksootilised kalatooted. Sel aastal oli meil pidupäeva puhul kalatoodete valik ka erakordselt suur ning kaupa jätkus piisavalt.

Väga head müüki tegid ka lihatooted. Eraldi tooks siinkohal välja meil hea hinnaga müügil olnud metssealiha. Ilmselt on just 24. veebruar see päev, mil ei peeta paljuks midagi erilist perele valmistada. Magusast jõudis Rimi kauplustest enim peolauale meekook ja napoleoni kook.

Erkki Erilaid, AS Selver kommunikatsioonijuht

Kõige ostetuimad tooted olid Selverites  selle nädala alguses munad, heeringas, peet, sealihatooted, lõhefilee, puuviljad ja muidugi ka kilu, mille fileed tõepoolest tarnijatelt eile enam juurde tellida ei saanud. Samas aga oli piisavalt müügil kilukonserve.  Lisaks osteti palju salatimaterjali ja ka küpsetamiseks vajalikke toiduaineid.

Magusast osteti enim aastapäeva teemalisi torte ja kooke nagu näiteks Selveri Köögi tähtpäevatorti, Meie Eesti martsipanitorti ja Eesti Pagari sefiiritorti. 

Jookidest osteti rohkem neid Prosecco vahuveine ja Riesling tüüpi veine, mida pakuti sel aastal ka presidendi vastuvõtul.

Kaili Kahl, Eesti Tarbijateühistute Keskühistu (ETK) turundusjuht

Tavapärasest minevam kaup olid plaadikoogid, kilud, soolalõhe ja ka teised marineeritud või soolatud kalatooted. Lisaks ka keskmise suurusega (400-800gr) jäätised ja värske maitsestatud sea- ja kanaliha müüs rohkem, kui tavapärastel päevadel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias