Vaata, et seda sinuga ei juhtuks: seni teadmata oht, mida kujutab endast grillipuhastushari

 (25)
Vaata, et seda sinuga ei juhtuks: seni teadmata oht, mida kujutab endast grillipuhastushari
Foto: Vida Press

Möödunud aastal viidi 16-aastane USA Delware'i osariigist pärit tüdruk alakõhuvaludega haiglasse - põhjus valule tuli välja röntgenipildilt, mis näitas võõrkeha tüdruku soolestikus.

Pärast mõningat arupidamist jõuti selgusele, et tüdruk oli mõni aeg tagasi söönud grillitud toitu. Arstid tegid kindlaks, et just sealt sai alguse ebamugavustunne ja valu tüdruku alakõhus.

Õhuke jõhv-harjas, mis oli harja küljest lahti tulnud, oli grillrestile pärast selle puhastamist pidama jäänud. Tüdrukule tehti operatsioon, et pooleteist sentimeetrine võõrkeha soolestikust eemaldada, kirjutab Consumer Reports.

Pea 1700 ameeriklast on sama probleemiga vahemikus 2002-2014 erakorralise meditsiini osakonna poole pöördunud.

Samal teemal läbi viidud uuringust tuli näiteks välja, et enamikel juhtudel harjas nii kaugele seedesüsteemis ei jõua. Pigem jääb see pidama kõrri või suhu, aga väga harva jõuab see kaugemale.

Kuidas vältida õnnetust?

Kui kodus on kasutusel grill ja grilli puhastamiseks grillihari, siis veendu, et poleks kõige odavam ja ebakvaliteetsem hari, mis saadaval.

Pärast grilli igakordset kasutamist on mõistlik grill kohe puhtaks teha. Kui rest on maha jahtunud, võid puhastamiseks kasutada ka fooliumit - lihtsalt kortsuta see kokku ja tõmba sellega sõrmede vahele asetatult kõik võred üle.

Veendu ka selles, et sinu grillihari on terve - selle harjased on pideme küljes korralikult kinni. Kui tundub, et see nii pole, siis vaheta hari välja.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias