Vaata ette: ülipopulaarsed lennureiside otsinguportaalid keevitavad piletitele otsa ebaseaduslikke lisatasusid

 (12)
LENNUJAAM
Tallinna Lennujaam, pilt on illustratiivneFoto: Karin Kaljuläte

Jaanuaris jõustus Euroopa liidu direktiiv, mis keelas krediitkaardiga maksmise korral lisatasude rakendamise. Mõned vahendajad pole aga selle seaduse täitmisest huvitatud.

Trip.ee foorumites räägitakse sellisest eestikeelsest portaalist nagu tickets.ee. Nimelt on paljudel reisijatel olnud probleeme sellega, et krediitkaardiga maksmisel võtab portaal lisatasu, mille maksmisese legaalsusest aga ostjal aimugi pole.

"Sai tickets.ee-st ostetud lennupiletid suveks. Tasusin Visa Credit kaardiga. Ühe otsa piletid sain lisatasuta (teisel katsel tunnistas Visa Credit makset), tagasi piletitele väänati lisatasu 15€. Ootan neilt lahendust," kirjutab üks reisija.

Mõned on ebaseaduslikult nõutud raha ka tagasi saanud. "Kirjutasin neile saatsin ka lingi, kus see seadus kõik kirjas. Vabandasid ette ja taha ja kandsid ebaseaduslikult võetud raha mulle tagasi," kirjeldas järgmine klient oma kogemusi. "Aga eks nad loodavad, et ehk mõni ei tea sellest seadusest ja ongi kõik."

Probleeme märgitakse ka saitidega nagu BudgetAir, AirTickets ja Bravofly. Samas tunnustatakse neid, kes lisatasud ära kaotanud on, näiteks airBaltic.

Euroopa liidu direktiiv jõustus 13. jaanuaril ja keelustas lisatasude rakendamise krediit- ja deebetkaardi maksete puhul. Direktiivi on rakendanud ka Eesti.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias