VAATA ja VÕRDLE: Kalapulkade puhul on sageli kalast asi kaugel

 (84)
PALJASSAARE KALATÖÖSTUS - VICIUNAI GROUP
Kalapulgad.Foto: Sven Arbet

Poodides on kalapulkade ja kalapalade valik vägagi lai. Ühed on pakendiinfo järgi paneeritud kalafilee, teised paneeritud kalamass lisanditega. Üllatuslikul kombel võib mõne toote puhul, kus pakendiinfo järgi peaks tegemist olema fileega, olla sees vähem kala kui toodetes, mis on valmistatud hakkkalamassist.

Näiteks lisatakse kalapulkadele hernekiu ja -valku, et tootele massi lisada. Enamike kalapulkade, -burgerite ja fileetoodete puhul jääb kala osakaal kogu tootest alla 50 protsendi. Kuid on ka häid näiteid.

Vaata lähemalt Delfi Kasuliku võrdlusest, kui suur protsent on erinevates kalapulgatoodetes kala ning milliseid koostisosi kasutatakse lisaks, et tootele massi anda.

PREMIA Bueno kalapulgad

Koostisosad: 22% ookeanikala ja kilu, nisujahu, rapsiõli, vesi, hernekiud ja -valk, kalmaar, sool, dekstroos, sinepipulber, sibul, till, küüslauk, sidrun, must pipar, cayenne'i pipar, paprikapulber, kurkumipulber, lõhna- ja maitsetugevdaja E 621, kergitusaine E 503 (II). Toode võib sisaldada muna.

VICI kalapulgad

Koostisosad: 22% ookeanikala ja kilu, nisujahu, rapsiõli, vesi, hernekiud ja -valk, kalmaar, sool, dekstroos, sinepipulber, sibul, till, küüslauk, sidrun, must pipar, cayenne'i pipar, paprikapulber, kurkumipulber, lõhna- ja maitsetugevdaja E 621, kergitusaine E 503 (II). Võib sisaldada muna.

Seotud lood:

(Toote pakendiinfo järgi võib järledada, et VICI ja PREMIA müüdavad kalapulgad on täpselt sama toode).

MARINE Kalatooted lastele

Koostisosad: 37% kala, paneering (vesi, nisujahu, kartulitärklis, sool, pärm, paprika), vesi, riisijahu, rapsiõli, sool, hakitud köögiviljade segu, pipra lõhna- ja maitseaine, till.

ESVA Mini kalaburgerid

Koostisosad: 40% ookeanikala, nisujahu, rapsiõli, vesi, hernekiud ja -valk, kalmaar, sool, suhkur, sinepipulber, koriander, sibul, küüslauk, valge pipar, sidrun, till, cayenne'i pipar, paprikapulber, kurkumipulber, lõhna- ja maitsetugevdaja E 621, happesuse regulaator E 330, kergitusaine E 503 (II). Võib sisaldada ka muna.

ESVA Silver kalapulgad hakitud fileest

Koostisosad: 64% ookeanikala, nisujahu, rapsiõli, modifitseeritud nisutärklis, tapioca tärklis, sool, paprikapulber, kurkumipulber. Võib sisaldada molluskeid, sinepit ja muna.  

ESVA kalaburgerid lõhega

Koostisosad: 45% ookeanikala, 13% lõhe, nisujahu, rapsiõli, vesi, hernekiud ja -valk, kalmaar, sool, sibul, küüslauk, kalaaroom, valge pipar, cayenne'i pipar, sidrun, köögiviljaekstrakt, paprikapulber, kurkumipulber, lõhna- ja maitsetugevdada E 621, happesuse regulaator E 330, kergitusaine E 503 (II). Võib sisaldada sinepit ja muna.

ESVA paneeritud kalafileepalad

Koostisosad: 63% heigifilee (võib sisaldada pindluid), nisujahu, rapsiõli, modifitseeritud nisutärklis, tapioca tärklis, sool, pärm, paprikapulber, kurkumipulber. Võib sisaldada muna, molluskeid ja sinepit.

 

NORTHLANDi kalapulgad

Koostisosad: 42% liidetud kala, kuivikupuru 14,2% (nisujahu, vesi, sool, paprika, pärm), nisujahu, riisijahu, rapsiõli, vesi, kartulitärklis, sibul, riisimanna, sool, maitseained, pärm. Võib sisaldada koorikloomade, muna, soja, piima, selleri, sinepi ja molluskite jälgi.

MARINE paneeritud mintaifilee

Koostisosad: 55% mintaifilee, paneering (vesi, nisujahu, sool, pärm, maitseained), hüdrogineeritud taimerasv, õli.

VICI Muumi kalapulgad (laktoosivabad)

Koostisosad: 51% ookeanikala, nisujahu, rapsiõli, vesi, hernekiud ja -valk, sool, sinepipulber, till, sidrun, must pipar, cayenne'i pipar, sibul, küüslauk, glükoos, pärmiekstrakt, kalaaroom, paprikapulber, kurkumipulber, kergitusaine E 503 (II). Võib sisaldada molluskeid ja muna.

ESVA kalapulgad

Koostisosad: 50% ookeanikala, nisujahu, rapsiõli, vesi, hernekiud ja -valk, kalmaar, sool, dekstroos, sinepipulber, sibul, till, küüslauk, sidrun, must pipar, cayenne'i pipar, paprikapulber, kurkumipulber, lõhna- ja maitsetugevdaja E 621, kergitusaine E 503 (II).

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias