Vaata järele, milliste nippidega saab rattavarguse korral vargale jälile

 (5)
Ampler ratas
Foto: Hendrik Osula

Kui ratas kord juba varastatud on, siis šansid seda tagasi saada on väga väiksed - leitakse vaid 2 ratast 100-st. Siiski saab üht-teist teha, et seda tõenäosust suurendada või vähemalt varga elu ebamugavamaks ja riskantsemaks muuta.

Ratas tuleb registris varastatuks märkida

Ärandatud kaherattaline tuleb Bike-ID äpis või rattaregistris märgistada staatusega „Varastatud“. Mida kiiremini seda teha, seda parem, sest vargad müüvad rattad sageli väga kiiresti edasi - mõnikord juba poole tunni jooksul.

Tee politseisse avaldus

Mine politseisse ja kirjuta avaldus - või mis veel parem - tee avaldus internetis (link). Politseinikud leiavad rattaid üles küll, ning mõnikord terve hulga korraga . Kui sinu ratta osas on tehtud avaldus ja/või oled selle registrisse kandnud, saab politsei selle sulle tagastada.

Igamehe häkkeritrikk

Google Alerts teenus lubab sisestada otsingufraasi (nt Müüa Merida Big Nine), mille uutest otsinguvastetest hakatakse sulle märguandmeid saatma. Niisiis saad nutikalt koostatud otsingufraadi puhul kohe teate, kui varas su ratta kuulutusteportaali või foorumisse müüki paneb.

Seotud lood:

Jaga sotsmeedias

Kui ka mõni su sõber su postitust jagab, võib vargusekuulutust näha Facebook'is tuhandeid või lausa kümneid tuhandeid inimesi. Kui kuulutus sisaldab ka korralikku pilti ning loetleb ratta tunnused, võib ratas kellelegi kergelt silma jääda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias