Vaata kaarti: Eestis saab mitmel pool bitcoiniga tehinguid teha

 (4)
Bitcoin
BitcoinFoto: KAREN BLEIER, AFP

Bitcoini väärtus on sel aastal jõudsalt kasvanud. Kui muidu tehakse bitcoiniga keskeltläbi 100 000 tehingut päevas, siis käesoleval kuul on tehtud kuni 215 000 tehingut päevas. Bitcoini populaarsus on silmnähtavalt tõusmas. Näiteks otsustasid paljud kreeklased pankade sulgemise järel bitcoini poole pöörduda.

2015. aasta alguses teatati, et bitcoini aktsepteerivad üle 100 000 poe ja teenusepakkuja üle maailma. Näiteks lubab Läti lennufirma AirBaltic bitcoinides lennupileti eest tasuda. Isegi paljud mittetulundusühingud nagu Greenpeace ja Wikimedia Foundation võtavad annetusi vastu bitcoinides.

Kuigi internetis pole leida andmeid selle kohta, kui paljud eestlased bitcoini kasutavad, on teada, et just eestlased kasutavad Google'i otsingutes märksõna „bitcoin" kõige rohkem maailmas.

Maailmas on avatud 433 Bitcoin ATM-i ehk pangaautomaati. Tallinna pangaautomaat avati jaanuarikuus aadressil Tartu mnt 51, Spotex valuutavahetuspunktis.

Eestis aktsepteerivad bitcoini Sakala Hambaravi Tallinnas, Auto24 ringrada Pärnu külje all ja veel mitmed kohad Võrus, Tartus ja mujal.

Vaata kaardilt, kus asub Sulle lähim ettevõte, mis laseb bitcoinides tasuda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias