Vaata, kui kalliks võib välismaal haigeks jäämine eestlastele maksma minna

 (11)
Kips
Foto: Andres Putting

If Kindlustuse reisikindlustuse statistika järgi kannatavad eestimaalased reisidel enim seedeprobleemide, kõrvapõletike ja ülemiste hingamisteede infektsioonide all.

Soojamaareisidel on sagedased ka allergiad ja päikesepõletused. Traumadest on kõige levinumad haavad, jalavigastused ja luumurrud. Toome näiteid, kui kulukaks võib kujuneda võõrsil haigestumine.

Välisriikidesse reisides võib haigus või trauma tabada enim nendes riikides, kuhu kõige rohkem reisitakse. Sellel aastal on reisil olles meditsiinilist abi vaja läinud kõige sagedamini Austraalias, Tais, Türgis, Hispaanias ja Egiptuses, näitab statistika.

Viimase aja suurim Ifi reisikindlustuse kahjuhüvitis ulatus 65 000 euroni, kui klient kukkus jalgrattaga Tais ja sai tõsiseid vigastusi. Tais on heas haiglas ravi hinnaks umbes 1000 eurot päevas.

Sooja kliima tõttu tuleb arvestada, et ka väiksemad haavad võivad olla ohtlikud, sest need paranevad seal kaua.

Haiglaravi võib võõrsil olles maksma minna mitu tuhat eurot ja intensiivravihooldus kümneid tuhandeid eurosid päevas. Paraku ei korva selliseid raviarveid väljaspool Euroopat Eesti Haigekassa, vaid ainult reisikindlustus, mis katab reisil olles haigestumise ja õnnetustega seotud ravikulud ning erakorralised transpordikulud.

Näited, kui kulukaks on kujunenud võõrsil haigestumine:

• Kaksteistsõrmiksoole operatsioon Mehhikos: 59 000 eurot
• Hüppeliigese murru ravi USA-s: 30 000 eurot
• Südameprobleemide ravi Hispaanias: 25 000 eurot
• Randmeluu murru ravi Tais: 20 000 eurot
• Pimesoole operatsioon Egiptuses: 8 600 eurot
• Sõrmeluu murd ja haiglaravi Itaalias: 3 000 eurot
• Kõhumurede ravi Türgis: 500-600 eurot

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias