Vaata, kui palju erineb juukselõikuse hind Tallinnas ja teistes maailmalinnades!

 (41)
Koolilõpetajate soengud
Pilt on illustreerivFoto: Vallo Kruuser

UBSi analüütikud uurisid mitmete erinevate teenuste- nagu näiteks juuksur- maksumusi maailmalinnades ja tulemused näitavad, et igapäevaste teenuste hinnad on tugevas vastavuses kohalike palkadega. Nii peavad norralannad Oslos ühe lõikuse eest juuksurile tasuma lausa 84€ ning meesterahvad 69€.

Kolmes Baltikumi pealinnas on kõige kulukam naisterahvastel juuksuri juures käia just Tallinnas, kus tavapärase lõikuse maksumuseks on 25,45€. Eesti pealinnas on kasitud välimuse saavutamine mehepoegadele aga isegi veidike odavam kui Vilniuses, tasudes teenuse eest keskmiselt 13€.

Uuringust selgus ka, et enamikel juhtudel maksavad erinevates maailmalinnades naised juuksurikäigu eest rohkem kui mehed, isegi kui tehtud tööle kulunud aeg ja panus on sama. Sellest lähtuvalt võivad naised maksta mitmetes odavamates linnades oma lõikuse eest rohkem kui mehed kõrgema elukallidusega linnades.

Näiteks Indoneesia pealinnas Jakartas ja Hong Kongis kergendavad naised juuksuris käies oma kukrut meestega võrdselt, kuid Dublinis ja Kairos on teenuse maksumuse vahe lausa kolmekordne. Uuringu tulemuste põhjal tuleb ka Tallinnas naistel maksta kahekordset hinda võrreldes meestega.

Kõige kõrgemad on juuksuriteenuse hinnad Norras Oslos, kus aga 2014. a seisuga oli netopalk 3357€. Nii ei tundu ilmselt ka enamikele norralastele sealsete teenuste hinnad ülemäära kõrged.

Seotud lood:

Kõige odavam on soeng pähe saada Indoneesia pealinnas Jakartas, kus nii mehed kui ka naised tasuvad juuksurile võrdselt keskelt läbi 4€.

Vaata tabeleid kõigi suurte maailmalinnadega siit!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias