Vaata, mida oled senini valesti teinud, et nõudepesumasin nõusid täiesti puhtaks ei pese

 (16)
Samsung Forum 2015
Foto: Tanel Meos

Ameerika tarbijatestide ajakiri Consumer Reports on testinud mitmeid nõudepesumasinaid jättes üleöö kuivama nõud, mis on määrdunud toore muna ja maapähklivõi ning muu ligase toidukraamiga, mis kergesti kuivab ja väga raskesti maha tuleb.

Kuid tõsiasi on see, et ka maailma kõige paremateks nõudepesumasinateks hinnatud masinad ei pese nõusid puhtaks, kui nõud on ebakorrektselt masinasse laetud. Võimalik on, et ka sina teed midagi valesti, kui saad masinast kätte nõusid plekkidega või kohati suisa toidujäätmetega. Alati tasub lisaks levinud tarkuseteradele ka vaadata, mida soovitab sinu masina valmistaja ning järgida neid nippe masina laadimisel.

Consumer Reportsil on pakkuda kolm sammu, mida võiksid jälgida.

Esimene samm

Ülemine riiul. Siia paiguta tassid, klaasid, pisemad kausid. Suuremad toidujäätmed tasuks nõudelt eemaldada, kuid päris eelnevat loputamist enne masinasse panekut tänapäevaste nõudepesumasinate puhul tarvis rakendada pole. Vaata, et sa liiga palju nõusid ei laoks. See suurendab klaaside purunemise ohtu ning rikub ära reguleeritud veevoolu ja pesuvahendi nõudele jõudmise. Ka nõudepesumasinasse lubatud plastiktooted käivad ülemisele riiulile.

Teine samm

Kahvlite ja lusikate puhul käivad käepidemed suunaga alla. Noad aga vastupidi - käepidemed ülespoole (see on rohkem ohutuse küsimus). Kui sinu nõudepesumasinal on kolmas sahtel või avatud korvike, siis veendu, et noad, kahvlid ja lusikad oleksid üksteise suhtes segamini asetatud.

Seotud lood:

Kolmas samm

Suured esemed. Paiguta taldrikud, serveerimiskausid ja teised suured nõud kõige alumisele riiulile. Üle mõõdu esemed nagu suured liuad ja lõikelauad peaksid paigutuma kas külgedele või nõudepesumasina tagaossa (muidu blokeerivad need veevoolu teistele nõudele). Nõud, mis on sügavad, tuleb paigutada mõistagi avaus allapoole suunatuna. Potid ja pannid, mis on tehtud alumiiniumist või roostevabast terasest, võivad enamjaolt ka pesumasinasse käia. Veendu aga igaks juhuks tootjapoolses infos selle kohta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias