VAATA: Mihkel Raud rivistas Eesti parimad burgerikohad

 (118)
Parim burger ei tule sugugi mitte Tallinnast!
VAATA: Mihkel Raud rivistas Eesti parimad burgerikohad
Foto: Mihkel Raua blogi

Mihkel Raud kirjutab oma blogis sellest, et jutt burgeri kahjulikkusest on ülepaisutatud ning taolist toitu vaid veidi teistsugusel kujul oleme kõik lapsest saati söönud. Raud rivistab oma blogis üles kolm oma kõige lemmikumat burgerikohta, millest esimene ei asu sugugi mitte Tallinnas.

Vaata siit ka Delfi Kasuliku burgeritesti: BURGERITEST: Dereku burger maitses nagu vanaema hakklihakaste, veganburger pettis testijad ära.

"Sööge saia, sööge liha, jätke jonn ja jätke viha," on eesti rahvas alati laulnud. Burger pole mitte üksnes kahjutu toit, vaid ka meie folklooris juba aastakümneid nimetamist leidnud stressimaandaja. Iga endast vähegi lugupidav psühhiaater peaks antidepressantide asemel burgereid välja kirjutama. Et nende tööd veidi kergemaks muuta, lubage avaldada isiklik kohalike burgerikohtade edetabel.

3. Uulits (Tallinn, Kadaka tee 135a)

Vaatamata tarbertult pikale menüüle (see tõbi vaevab muide kõiki kohalikke burgerimaju) on Uulitsas pakutav burks kaunis lähedal sellele, mida veendunud burgerihull on harjunud paremates Ameerika urgastes seedetrakti sisestama. Kartulid olid minu maitsele liiga magusad ja "Paksuke" (kahe pihviga burks) oleks võitnud tiba jämedamatest saiakäntsakatest (praegused grillitud saialaastukesed tõid meelde üheksakümnendail legendaarse peldikubaari juures tegutsenud Tallgrilli kulinaarsed katsetused). Üldiselt on Uulits aga kogu haipi väärt. Meedliva vibe'ga putkat täitis Steppenwolfi "Born to Be Wild" ja seletamatagi selge, kui härdaks see minusuguse gerondi tegi. Kindel ma-tulen-siia-tagasi-koht.

Seotud lood:

2. Diner (Tallinn, Vabaduse puiestee 39)

Maheveisest valmistatud pihvid viivad keele alla ning kuigi ka siinsed kartulid on sarnaselt Uulitsale minu maitsele liiga magusad, on kogu kogemus pehmelt öeldes meeldiv. Sarnaselt Uulitsale (ma ei imestaks, kui nende kahe koha vahel mingi sugulusside valitseks) on ka Dineri menüüs teatavat veiderdamist (Pohmakas, Rünnak südamele, Ürdivõiburger), ent erinevalt Uulitast on siinne burgerikukkel burgerikukli moodi. Kindel lemmik Tallinnas ja julge number 2 Eestis.

1. Grillers (Rakvere, Lai 2)

Eesti konkurentsitult parim burger elab Rakveres. Kraam on siin nii hea, et regulaarselt Tallinnast (või ükskõik kust) spetsiaalselt kohale sõita. Ma olen Grillersis käinud kaks korda ning mõlemal juhul oli stiilselt disainitud ruum paksult ameeriklasi täis - kindel märk heast burgerist.

Menüü on Grillersis mõistlikult lakooniline. Burgerite nimed kirjeldavad seda, millest nad tehtud on. Ning - pange nüüd tähele - burgeri valmimine võtab siin reaalselt aega! See aga tähendab, et preilid köögis (Grillersi kokad on erinevalt levinud stereotüübist valdavalt noored naised) suhtuvad oma töösse kire ning loominguga. Tulemuseks on peaaegu orgastiline kogemus, mis paneb tõsiselt kaaluma võimalust Vana-Rooma keisrite kombel äsja lõpetatud burger organismist eemaldada ning seejärel kohe uut õgima hakata.

Kui minust peaks kunagi president saama, siis vabastab minu esimene ukaas Grillersi töötajad elu lõpuni maksudest ning garanteerib neile igavese riikliku pensioni. Kui nad oma kartulid kah korda teevad (sellest kirjutasin mõne aja eest pikemalt siin), kolin ma Rakverre ja ei lahku Grillersist enne, kui joint ööseks kinni pannakse.

Loe lähemalt Mihkel Raua blogist.

Foto: Facebook
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias