VAATA, millised Eesti e-poed paistavad klientide tüssamisega kõige räigemini silma

 (36)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Tarbijakaitseameti mustas nimekirjas on nii tuntud kui tundmatuid e-poode, mille tegevus on kahjustanud tarbija huve. Avaldame nimekirja neist e-kaubandusega tegelevatest ettevõtetest, mis on korduvate rikkumiste tõttu tarbijakaitseameti musta nimekirja lisatud.

Tarbijakaitseamet lisab oma musta nimekirja need ettevõtted, mis on silma jäänud korduva tarbijakaitseliste normide rikkumisega jooksva aasta jooksul, sh tarbija avalduste vastuvõtmisest keeldumise, tarbija kaebuste mittekohase lahendamise (nt vastamise tähtaegadest mitte kinnipidamine vms), tarbija kaebuse lahendamisest keeldumise, ameti kirjadele tähtaegselt vastamata jätmise või vastamisest keeldumisega.

Samuti lisatakse musta nimekirja ettevõtted, mis on eiranud õigusaktide nõudeid ning kahjustavad seetõttu tarbijate õiguseid ja huve, ning kauplejad, kes pole komisjoni otsust tähtaegselt täitnud ja kes ei ole ametit teavitanud pöördumisest kohtusse sama vaidluse läbivaatamiseks.

Tarbijakaitseamet juhib tähelepanu, et musta nimekirja avaldamise eesmärk on panna e-kauplejaid üle vaatama ühtlasi kõiki oma tingimusi.

Kauplejaid, kes on korduvalt jätnud tarbijatele kauba tarnimata või raha tagastamata, hoitakse nimekirjas aasta olukorra lahendamisest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias