Vaata, millised olid selle suve populaarsemad jäätised

 (4)
Vaata, millised olid selle suve populaarsemad jäätised
Foto: Andres Putting

Tänavuse kuuma suvega oli jäätis vägagi minev kaup. Kasulik uuris, millised olid selle suve populaarsemad jäätised. Kuigi aastaid on eestlased eelistanud puhtaid maitseid, soovitakse viimasel ajal enam ka uusi põnevaid toopilisi maitseid.

"Endiselt on tabeli eesotsas Eriti Rammusad koorejäätised - vanill, murakas ja kuldrenett. Samuti Vana Toomase priske koorejäätis šokolaadiglasuuris ning vanad head Väikese Tomi jäätised," ütles Premia brändijuht Katrin Tamm.

Balbiino andmetel olid nende selle aasta viis populaarsemat jäätist uus tikri Koorejäätis vahvlikoonuses, vana hea Vanilla Ninja pulgajäätis, banaani Koorejäätis vahvlikoonuses, Raks vanillijäätis küpsiste vahel ja palava ilmaga heaks jahutuseks olnud Draakon maasika-puuviljasorbett.

Kuidas on eestlaste jäätise maitse-eelistused aegade jooksul muutunud?

Premia brändijuht Katrin Tamme sõnul on aastaid on eestlaste lemmikmaitseteks olnud puhtad maitsed - vanill, šokolaad, karamell.

"Kuigi müügitabelite eesotsas on endiselt vanillijäätised, ei jää enam palju alla ka põnevamad maitsed ning näeme, et tarbija ootused Eesti jäätisetootjatele on kasvanud. Reisitakse üha enam ringi ja tutvutakse teiste riikide toidu-, seal hulgas ka jäätisekultuuriga ning neid põnevaid, tihti pisut troopilisi maitseid, soovitakse näha ka oma koduriigis. Viimastel aastatel on väga edukad olnud sidrun, piparmünt, banaan. Samuti on väga populaarsed meie endi koduaedadest tuntud viljad - kuldrenett, ploom, punane sõstar.  Eestlased on üha rohkem avatud proovima uusi maitseid ning see paneb meid uute jäätiste arendamisel üha enam pingutama, et tarbija ootuseid täita ning Eesti jäätisekultuuri arendada," rääkis Katrin Tamm.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias