Vaata, millised toidukohad lõid laineid suvepealinna kohvikute nädalal ja kuhu tasuks minna!

 (2)
Vaata, millised toidukohad lõid laineid suvepealinna kohvikute nädalal ja kuhu tasuks minna!
Foto: URMAS LUIK

Pärnu esimene kohvikute nädal toimus 3.-11. oktoobril ja seda väisas üle 6200 külalise, kelle hulgas viidi läbi tagasiside küsitlus, et välja selgitada enim meeldinud toidukohad ja road.

Kohvikukülastajad valisid Pärnu parimaks kohvikuks MUM Café, kus käis eripakkumist söömas ligi 800 külastajat. Kohvikut võib pidada uustulnukaks Pärnu kohvikute mängumaal, sest avas uksed alles sel suvel. MUM Café asub linna südames Pühavaimu tänaval ja eristub teistest väikelinna kohvikutest oma moodsa joonega sisekujunduse poolest. MUM Café kõrval olid lemmik kohvikud veel ka kesklinna kohvik Piccadilly ja rannarajoonis Kurgo Villas asuv kohvik-restoran Piparmünt.

Parimaks toiduks valiti Piparmündis pakutud sinimerekarbid. Tegevjuhi Ero Haavi sõnul kasutati ikka just värskelt püütud sinimerekarpe ja kohvikute nädalal tehti broneering kõigile värsketele karpidele, mida igal hommikul Pärnusse toimetatakse. "Seetõttu saime kampaanianädala menüüd pakkuda vaid eelnevalt koha broneerinud külalistele, kuna karpe oli kahjuks piiratud koguses. Soovijaid oli rohkem, kui vastu võtta saime,” lisas Haav.

Tallinnast kohvikute nädalale sõitnud naisterahvad kiitsid, et pole kunagi nii häid sinimerekarpe saanud, kuigi on palju maailmas ringi reisinud ja neid erinevates riikides proovinud. Nende sõnade kohaselt oli Piparmündis pakutu absoluutselt parim, mida nad kunagi proovida on saanud.

Seotud lood:

Kohvikute nädala küsitlusel osales enam kui 2000 külastajat. Tagasiside saamiseks kasutati andmete analüüsimisel kaalutud keskmise meetodit.

Kohvikute nädala projektijuhi Kadi Elmeste sõnul korraldati kampaanianädal peamiselt pärnakate kodudest väljameelitamiseks, kuid hea meel oli näha, et külalisi tuli ka teistest Eesti paikadest ning oli ka neid, kes spetsiaalselt selleks suvepealinna sõitsid. Osalejate huvi oli ilmselt suur tänu kevadel toimunud Pärnu Restoranide Nädalale, mis samuti väga populaarseks osutus ja tekitas tookord aprillikuises Pärnus ootamatu vabade restoranikohtade põua.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias