Vaata, millises poes saab toidukorvi soodsama hinnaga kätte

 (14)
Toidupanga toidukogumispäev Sikupilli Prismas
PrismaFoto: Rauno Volmar

Kohalikku infot vahendav infokakanal 1182 vaatleb pikemaajalise projekti käigus toiduhindu, et kajastada hetkeseisu Eesti erinevates toidupoodides ja mõjutada poodnikke tarbija suhtes vastutustundlikumalt käituma.

Võrreldakse Eesti erinevates suuremates poekettides müüdavate levinud toidukaupade hindu. Enamjaolt on võrdluses sama kaaluga pakended erinevates poodides, enamike toodete puhul otsitakse kõige odavamat antud kaalus toodet.

"Kolm eeldatavat esikohakonkurenti olid sel nädalal tegelikult vägagi ühel pulgal. Meie pidasime reeglitest rangelt kinni - kui kaubale selle lähedusest korrektset hinnasilti leida ei õnnestu, siis kaupa ka ostukorvi koosseisu ei arvestata," märgivad 1182 toiduhindade vaatlejad.

Just nii sai kevadel ja suve algul tabelit valitsenud Maximale saatuslikuks euroalustel kaupluse vahekäiku tõstetud gaseeritud vesi. Hinda ei õnnestunud konkreetsele tootele leida ka eemalt riiulitelt. "Kuna sama brändi gaseerimata vesi ja sidrunimaitseline vesi olid riiulis olemas 21 senti odavama hinnaga kui arvestusse läinud ja 45 eurosenti maksnud Saaremaa gaseeritud vesi, võib arvata, et juba vee hinna olemasolu taganuks Maximale sel korral mõnesendise edu seekord võitnud Prisma ees," selgitatakse 1182 kodulehel.

Ka Säästumarket võinuks vaatlejate sõnul taas võitjakohale arvestatav konkurent olla. Kuigi vahepeal kõigi poodnike valikus olev üliodav ketšup Rimi ja Säästumarketi lettidelt puudus, on see nüüd taas valikusse võetud. Paraku polnud Tabasalu Säästumarketi riiuliserval toote hinda eksponeeritud - see tähendab ilmselt ligi ühe euro suurust lisa lõpptulemuses.

6. augustil kogutud andmete põhjal on toidukorvide hinnavõrdluse tulemus järgmine:

Maxima - 32,91 €

Säätumarket - 33,44 €

Prisma - 32,72 €

Rimi - 34,95 €

Selver - 36,51 €

Mida toidukorv sisaldas, saad vaadata SIIT.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias