Vahemeremaade toitu söövatel inimestel on suurem aju

 (25)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

On teada, et vanematel inimestel läheb aju väiksemaks. Ent nüüd tuleb välja, et neil vanematel inimestel, kes järgivad Vahemere-äärsetes maades levinud toitumistavasid, väheneb ajumaht aeglasemalt.

Edinburghi ülikooli teadlane Michelle Luciano ja ta kolleegid jõudsid selle tulemuseni, kui uurisid kolme aasta vältel mitutsada 70. aastates inimest, kirjutab Novaator.

Ajakirjas Neurology avaldatud uurimistulemused annavad uut kinnitust, et niinimetud Vahemere dieet mõjub ajutervisele hästi. Vahemeremaade rahvaste toidulaual leidub rohkesti puu- ja köögivilju, oliiviõli ja teravilju, mõõdukalt piimasaadusi, kala ja veini ning ainult vähesel määral punast liha ja linnuliha.

Katseandmete analüüsist ilmnes ka, et pelgalt vähemal liha söömisel ja suuremal kala söömisel aju kahanemisele toimet ei olnud: Vahemere dieeti tuli järgida terviklikumalt

Teadlaste sõnul on kindlasti vaja veel uusi uuringuid, et välja selgitada, mis täpselt on Vahemere dieedis sellist, mis seda väikest, kuid siiski huviäratavat mõju avaldab, ning kas sellest avastusest võiks kasu olla ka näiteks Alzheimeri tõve ja dementsust põdevatele inimestele.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias