Väljas söömise ABC: kes peaks millal toidu eest maksma ja kuidas jagada arvet?

 (10)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Kohtingutel käimine ja sõprade ning kallimaga väljas söömine on alati natuke kohmakas: asi muutub imelikuks sel hetkel, mil tuleb aeg arvet maksta. Kes peaks arve eest hoolt kandma? Või peaks selle hoopis pooleks tegema? Või võiks igaüks enda eest maksta? Etiketieksperdid õpetavad Business Insideri vahendusel, kuidas peaks erinevates olukordades käituma.

Etiketieksperdid Diane Gottsman, David Weliver ja Patricia Napier-Fitzpatrick tunnistavad, et kui välja arvata ärilõunad, on arve maksmisega seotud kirjutamata reeglid üsna hägused. Sellest hoolimata toovad nad välja kümme erinevat situatsiooni, kus järgnevatest juhtnööridest kinni pidamine aitab arve maksmisega enesekindlamalt toime tulla.

1. Kohting

Maksab see, kes kohtingukaaslase välja kutsus.

2. Topeltkohting

Arve jagatakse paaride vahel pooleks ja iga paari eest maksab see, kes teise poole välja kutsus.

3. Õhtusöök kallimaga

Kumbki pool võiks vastavalt võimalusele teisele välja teha. Ideaalis võiks see toimuda kordamööda.

4. Ärilõuna

See, kes kutsus lõunale, maksab. Firma peaks kandma kulud, kui kutsub kliendid kohtumisele.

Seotud lood:

5. Tuttavaga väljas söömine

Kui eined maksavad umbes sama palju, jagage arve pooleks. Kui ühe arve on oluliselt suurem kui teise oma, maksab igaüks enda toidu eest ise.

6. Õhtusöök väga hea sõbraga

Kui kummagi toit maksab umbes sama palju, tehke arve pooleks. Vahel on ilus ka pidada traditsiooni, kus sõbrad teevad üksteisele kordamööda välja, eeldusel, et järgmisel korral tasub arve sõber.

7. Sünnipäeva tähistamine

Kui sünnipäevalaps läheb sõpradega välja sööma, peaksid sõbrad rahad kokku panema ja ka sünnipäevalapse arve tasuma. Kui sünnipäevalaps peab konkreetselt sünnipäevapidu ja kutsub sõbrad välja, tasub sünnipäevalaps ka kulutused.

8. Õhtusöök kolleegiga

Kumbki tasub enda arve.

9. Õhtusöök lähedase pereliikmega

On tavaks, et lapsevanem maksab ka oma täiskasvanud laste toidu eest, kui laps ei taha just žestina oma vanema või vanavanema eest arvet maksta. Õdede-vendade puhul on kena komme, kui kumbki teisele kordamööda välja teeb.

10. Õhtusöök ämma-äiaga

Olenevalt olukorrast on tavaliselt viisakas tava, kui söögi eest maksab seltskonna vanim liige. Kui noorematel seltskonna liikmetel on aga soov žestina ise arvet tasuda, on ka see viisakas lähenemine.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias