Varajagamine Eesti moodi: naine kasutas juhust ja viis Tallinna sadama parklast minema Soome tööle sõitnud mehe auto

 (94)
Parkimine sadamas
Foto: Andres Putting

Delfi toimetusega võttis ühendust Sven, kes elab Eestis, kuid töötab Soomes. Ühel järjekordsel Soome sõidu päeval jättis mees auto Tallinna sadama parklasse ning läks pahaaimamata Soome. Eestisse tagasi tulles selgus, et autot enam pole.

„Küsisin sadama parkla töötajalt, kus auto on. Auto lihtsalt kadus, aga see poleks olnud võimalik, kui parkla töötaja poleks väravat ise avanud ja lasknud autol minna," kirus nördinud mees.

AS Eesti Telekomi teenuste juhi Marek Kruglovi kirjast Svenile selgub, et auto viis minema Sveni naine, kellele avati tõkkepuu manuaalselt (puldiga). „Kliendilt saadi ka telefoninumber, millega parkimine tehti, et parkimine lõpetada ja parkimistasu jooksma ei jääks," selgitas Kruglov.

HTG Invest, kes D-Terminalis parkimisteenust pakub, märkis, et ei oma õigust ega kohustust teostada parkivates ja väljuvates autodes isiku tuvastamist.

„Autoga soovis parklast väljuda naisterahvas, kelle seletuse järgi oli telefon tol hetkel mehe käes, kes on Soomes ja kes töö ajal ei võta telefoni, et väljapääsuks helistada," jagas HTG Investi juhatuse liige Eno Saar selgitusi.

Sel puhul toimiti nagu hädaolukorras. Sellisel juhul lastakse auto välja manuaalselt, fikseerides telefoni numbri ja isiku, kes autoga lahkus. Seda ka tehti.

„Kui on varguse kahtlusi , siis palun pöörguge politseisse. Need andmed on piisavad, et tuvastada see autokasutaja," usub Saar.

Sven ütles Delfile aga üllatuslikult, et tema sadamasse pargitud auto ametlik omanik on hoopis tema naine. „Jah, naine on omanik. Aga abieluvara pole veel jagatud. Praegu kaotasin ma 30 000 eurot, sest üks parkla otsustas omavoliliselt võõral isikul auto ära vedada," oli Sven marus.

Sven teab ka, kus auto asub, kuid on parkla töötajate käitumisest nördinud ning ei suuda uskuda, et auto nii lihtsalt minema lasti.

HTG Invest soovitas Svenil ja tema naisel asi omavahel ära lahendada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias