Veebikauplus tegi numbrid avalikuks: palju läheb keskmiselt eestlase jaoks lapse kooli minek maksma?

 (26)
Koolilapsed kesklinnas
Koolilapsed kesklinnasFoto: Tanel Meos

Lisaks koolikottidele ja kirjatarvetele kuuluvad juba kolmandat aastat järjest kõige populaarsemate koolikaupade alla ka nutiseadmed ja mööbel, selgus Kaup24 e-poe statistikast. Seejuures kulus lapsevanemal keskmiselt 80 eurot lapse kooli saatmisele.

„Kui varasematel aastatel kuulusid põhiliste koolitarvete hulka seljakotid ja pliiatsid-vihikud, siis nüüd on suve lõpus uueks kooliaastaks valmistumisel oluliselt suuremat tähelepanu saanud ka erinevad nutiseadmed ja koolilapsele või tudengile sobilik mööbel,“ nentis Kaup24 turundusjuht Rauno Kristjan. Eelkõige suureneb kooliaasta eel just nutitelefonide ja tahvelarvutite müük, mis on muutumas üha tavalisemaks õppevahendiks nii alg- kui kõrgkoolis.

Võrreldes möödunud aasta sama ajaga suurenes lõppenud augustis elektroonikaseadmete ostmine enam kui 20% võrra. Kristjani sõnul suurendasid müügi kasvu nii lai kaubavalik e-poe lehel kui tavapoodidega võrreldes odavam hind. Viimase kolme aasta populaarseimad elektroonikatoodete kaubamärgid koolieelsel ajal on jätkuvalt Blackview, Huawei, Sony ja Lenovo.

Koolikott valmis juba südasuvel

Aasta-aastalt investeerivad eestlased üha enam aega koolikaupade soetamisesse, mistõttu algab koolitarvete ostmine juba suve esimeses pooles. Näiteks algas e-poes aktiivsem koolikaupade periood juba juuli keskpaigas.

„Kui võrrelda viimase mõne aasta tarbijakäitumist, siis enam ei taha tarbijad koolitarvete ostmist jätta viimaste augustipäevade peale. Aina rohkem kliente ostavad ka mööblit suvisel ajal, et sügisel, kui paratamatult rohkem aega toas peab veetma, oleks elamine värskendatud,“ ütles Kristjan-.

"Statistika kohaselt on suveajal populaarne kaup kirjutus- ja arvutilauad ning mugavad toolid. „Näeme, et kliendile on aina enam oluline kvaliteet ja toodetesse investeerimine, ehkki sageli makstakse ka kõrgema kvaliteediga toodete eest järelmaksuga,“ nentis Kristjan.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias