Veel üks põhjus lõunanaabritele külla sõita: Riia saab Baltimaade suurima IKEA

 (57)
Veel üks põhjus lõunanaabritele külla sõita: Riia saab Baltimaade suurima IKEA
Foto: Scanpix

Tallinnasse tuleb IKEA, kuid millal, pole selge. Selgem on aga see, et lõunanaabritele küllasõiduks avaneb Baltimaade suurima IKEA kaupluse näol uus põhjus.

IKEA esindaja Kristina Mažeikytė ütles Delfile, et kauplused tulevad igasse Balti riiki. „Avasime Vilniuses kaupluse 2013. aastal ning Riia kauplus teeb uksed lahti tänavu hilissuvel," ütles Mažeikytė Delfile.

Pärast IKEA kaupluse avamist Riias on ettevõttel kavas siseneda ka Eesti turule. Mažeikytė kordab juba varem öeldut ja tänaseks Eesti uudisportaalides IKEAst kirjutavates artiklites kulunud lauset „kuid veel on liiga vara öelda millal".

Näiteks möödunud aasta veebruaris kirjutas Delfi Ärileht, et Tallinnasse tuleb IKEA. Ikea kauplusi Baltimaadesse rajava islandi firma Felit omanik Sigurdur Palmasson kinnitas toona, et kauplus on kavas siiski Tallinna rajada.

"Pärast Ikea poe avamist Lätis plaanime siseneda Eesti turule. Ehkki veel on vara öelda millal, plaanime, et see tuleb Tallinna," vahendas Palmassoni sõnu Ärilehele Leedu Ikea pressiesindaja.

Rootsi mööblihiid IKEA avab Lätis esimese poe tänavu ning otsib parasjagu sellega seoses töötajaid, vahendas portaal cv.lv alles hiljaaegu.

Uus mööblikauplus avab uksed Riia kesklinnast kaheksa kilomeetri kaugusel Stopinis. Mööblihalli müügipinna suurus saab olema 34 000 ruutmeetrit. Kauplus on plaanis avada sügisel ning sellega luuakse 300 uut töökohta.

Foto: Scanpix
Seotud lood:

Esimene Baltimaade IKEA avati 2013. aastal Leedus, Vilniuse lennujaama lähistel. Leedu IKEA ja Läti IKEA avamise vahele jääb seega viis aastat, mis võib (aga ei pruugi) tähendada seda, et ka Eesti kaupluse avamisega liigselt ei kiirustata. See tähendab, et peagi on eestlastel veel üks põhjus, miks sagedamini lõunanaabritel külas käia.

Suuruse mõttes saab Riia pood olema veelgi hiiglaslikum kui Vilniuse IKEA - Läti pealinna kauplus tuleb leedukate omast ligi kolmandiku võrra suurem, pakkudes ka suuremat kaubavalikut.

Võrdluseks: Ülemiste keskusel on renditavat pinda hetkel 60 000 ruutmeetri kanti. Kuna keskus laiub kahel korrusel võib piltlikult öelda, et Riia IKEA tuleb umbes sama suur nagu on Ülemiste keskuse terve esimene korrus. Riia kauplusele jäetakse ka laienemisruumi kuni 6000 ruutmeetri võrra. Tulevikus on IKEAl kavas Riia lähistel avada ka paar pealekorjamispunkti, kust inimesed saavad oma tellitud kaupu kätte.

Rootsi mööblihiid IKEA asutati 1943. aastal Ingvar Kampradi poolt. Täna on IKEAl umbes 400 poodi üle terve maailma 50 riigis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias