Vene keelt Euroopa Liidu keeleks pidav Maxima kassiir lasti lahti

 (175)
6KN21JUL08B05.jpg
FOTO: KRISTO NURMIS

Eile Õhtulehest alguse saanud lugu sellest, kuidas Tallinna südalinnas asuva Maxima kassapidaja klienti eesti keeles teenindamast keeldus, lõppes loo peategelase jaoks võrdlemisi kurvalt - kirjeldatud tööpäev jäi ühtlasi tema viimaseks.

Juulikuus külastas tallinlanna Karina Tallinna Keskturu juures asuvat Maxima kauplust ning sai ebameeldiva teeninduse osaliseks kui umbkeelne kassas olnud vanem proua lisas oma suva järgi kliendi ostude hulka võõra singi.

Kui Karina seda kassiirile mainis, valas kassaproua kritiseerija üle venekeelsete solvangutega, kirjutab Õhtuleht.

Karina märkis, et niimoodi suhelda ei ole ilus, ning palus, et kassiir ulataks nii talle kui ka tema taga seisnud naisele tšekid, et nad saaksid oma ostukorvide summa üle kontrollida.

Kassapidaja käitumisest nördinud, palus Karina tollel enda ees vähemalt vabandadagi, mille peale müüja vene keeles teatas, et ei vabanda kellegi ees - enne pakib asjad kokku ja lahkub töölt.

Karina tuletas seepeale kassapidajale meelde - nüüd juba ka ise vene keeles kõneldes -, et ta töötab siiski Eesti riigis, ning palus endaga edasi rääkida eesti keeles, mille peale teatas kassiir et räägib klientidega vaid Euroopa Liidu ehk vene keeles.

Maxima avalike suhete juht Katja Ljubobratets ütles Delfile, et olemasoleva info järgi oli kõnealune päev kassapidaja jaoks viimane tööpäev selles kaupluses.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias