Veokijuhid pahased: Tõll on kehvem kui Hiiumaa, sõidaks nagu Kõrgelaiuga!

 (208)
Parvlaev Tõll tegi avareisi Kuivastust Virtsu
Foto: Irina Mägi

Pidevalt mandri vahet sõitvad raskeveokijuhid ei ole rahul uue parvlaeva Tõll veokite mahutavusega ning peavad seda oluliselt kehvemaks kui parvlaeval Hiiumaa. Saarte ja mandri vahel veoteenust osutavad riigifirma TS Laevade juhi Kaido Padari sõnul ei vasta sellised hinnangud lihtsalt tõele. "Täis laevade puhul oleme võrrelnud, et Tõllule mahub isegi 4-5 autot rohkem kui Hiiumaale."

Padar kinnitas Ärilehele, et uute laevade tulekuga on reisijates tekkinud taas saarteühenduse suhtes usaldus ja seda näitavad reisijanumbrid. "Võrreldes jaanuarikuud 2016. ja 2017. aastatel, reisis tänavu aasta jaanuaris 8000 reisijat ja 2800 sõiduautot rohkem."

Kolm korda uue parvlaevaga Tõll sõitnud veokijuht Armand Lokna võrdles uut laeva Poola mööbliga, kirjutab Meie Maa.

"Kui lähed poest Poola mööblit ostma, siis hinna poolest tead, et ostad Poola mööblit, ega seal väga suuri lootusi ei ole," rääkis Lokna.

"Autosid mahub ligi 40 vähem kui parvlaevale Hiiumaa. Praegu sõidaks nagu Kõrgelaiuga. Ka laadimisaeg on samasugune. Hiiumaa on kõvasti kvaliteetsemalt ehitatud kui Tõll," ei olnud Lokna rahul. Tema ootused olid kõrgemad, kui reaalsus näitab. "Eks see ole näha, mis suvel suurürituste ajal olema hakkab."

Kaido Padar naljatas, et muidugi võivad nad autojuhtide rõõmuks ka Kõrgelaiu ja Harilaiu käima panna. "Kui siiski tõsiselt rääkida, siis ühe autojuhi poolt pole lihtsalt aus sellist hinnangut anda. Uuele Tõllule mahub täis laeva puhul peale 4-5 autot rohkem kui parvlaev Hiiumaale," selgitas Padar Ärilehele.

Seotud lood:

Autojuht Lokna prognoosis aga, et esmaspäeviti hakkab kindlasti Kuivastus veokeid maha jääma. "Sel päeval on kõige rohkem autosid, sest siis sõidavad kõik mujale tööle. Neljapäeval-reedel hakkab sama trall Virtsu poolt," prognoosis Lokna.

TS Laevade müügi- ja teenusevaldkonna juhi Pille Kauberi sõnul mahutavad uued parvlaevad 150 sõiduautot. Laevad saavad maksimaalselt peale võtta 12 suurt sõidukit, lisaks mahub väiksemaid sõidukeid. Täpsem suurte ja väikeste masinate mahutavus koos olenevat konkreetsest olukorrast.

"Näiteks jaanuarikuus oli parvlaeval Tõll kõige rohkem sõidukeid (nii suuri kui väikseid kokku) 27. jaanuaril Virtsust väljunud reisil - 129 ja Heltermaalt 29. jaanuari reisil parvlaeval Leiger - 133," otsis Kauber andmed välja.

Virtsu-Kuivastu liini reisijanumbrid jaanuaris:

2016: reisijaid: 73736, sõidukeid: 34277

2017: reisijaid: 79454, sõidukeid: 37118

Rohuküla-Heltermaa liinil:

2016 reisijaid: 23595, sõidukeid 10746

2017 reisijaid: 25 676, sõidukeid:12 170.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias