VIDEO: Kas külmutatud ja värskest toorainest valmistatud toitudel on võimalik vahet teha?

 (14)
VIDEO: Kas külmutatud ja värskest toorainest valmistatud toitudel on võimalik vahet teha?
Foto: Sven Arbet

Talve saabudes ei ole mitmeid värskeid juurvilju enam poest taskukohase hinnaga saada ning võib tekkida vajadus kasutada toidu valmistamisel külmutatud köögivilju. Kasulik tegi katse, kas külmutatud ja värsketest juurviljadest tehtud toidul on võimalik vahet teha. Toite valmistas Butterfly Lounge’i peakokk Liisi Illing.

„Juurviljade puhul on kõige olulisem see, et neid ei tohi üle keeta. Alati on parem, kui nad on veidi krõmpsud, kui et liiga läbiküpsenud. See kehtib nii külmutatud kui värskete juurviljade kohta," rääkis Liisi Illing.

Külmutatud juurvilju ei ole soovitav täiesti ära sulatada, pigem tuleks nad enne toiduvalmistamist korraks kuuma vette panna ja seejärel võib need juba potti või pannile panna.

„Kui paned täiesti sulanud juurviljad pannile, siis need kipuvad ära lagunema," ütles Liisi Illing, kelle sõnul on külmutatus juurviljade puhul positiivne veel see, et need valmivad ruttu.

Kõigepealt valmis katsealustele supp värsketest juurviljadest.

„Supi puhul võtabki aega juurviljade keemine, külmutatud juurviljad saaksid oluliselt kiiremini valmis, aga maitse on sama,"

Vaata supi retsepti SIIT..

Teise roana serveeriti katsealustele köögiviljaseguga pärl cous-cous'i , mille valmistamiseks kasutati külmutatud köögivilju.

„Pärl cous-cous keeb 10-12 minutit. Kui teha sama toitu värske köögiviljaga, kuluks umbes 2 minutit rohkem aega," kommenteeris Liisi Illing.

Retsepti leiad SIIT.

Kolmas toit, mis katsealustele mõistatamiseks tehti, oli kanafilee koos sweet chilli köögivilja wokiga.

„Enne pannilepanekut peaksid juurviljad korraks kuumast veest läbi käima. Pannil saab neile lisada magus-haput kastet ja soola-pipart," selgitas Liisi Illing.

Retsepti leiad SIIT.

Vaata videost, kas katsealused said aru, milline toit oli värsketest ja milline külmutatud juurviljadest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias