VIDEO | Pesupulber ja rotimürk! Eestis analüüsitud tänavanarkootikumidest leitakse ohtlikke aineid

 (13)
VIDEO | Pesupulber ja rotimürk! Eestis analüüsitud tänavanarkootikumidest leitakse ohtlikke aineid
Kuvatõmmised videost

Eesti õiguskaitse asutused konfiskeerisid 2018. aastal üle 750 kilogrammi narkootilisi ja psühhotroopseid aineid ja nende lähteaineid, mida hiljem analüüsiti. Tervise Arengu Instituut (TAI) on koostöös Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuriga loonud video, mis räägib narkootikumides sisalduvatest lisaainetest ja nende käitlemistingimustest.

Konfiskeeritud ained jõuavad Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) laborisse, kus neid analüüsitakse. Analüüsid näitavad, et lisaks narkootilistele ainetele sisaldavad narkootikumid mitmeid ballastaineid, nagu näiliselt süütuid jahu ja tärklist, aga ka mürgist kodukeemiat, näiteks pesupulbrit ja rotimürki.

PPA Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juht Rait Pikaro sõnul näeb politsei pidevalt tagajärgi, kus inimesed teadmatusest tarvitavad aineid, mille koostisosadest, päritolust ega käitlemise tingimustest neil ei ole õrna aimugi. Narkootikume peidetakse tihti kõige ebasanitaarsematesse kohtadesse, näiteks sõidukite bensiinipaagid, räpased keldrid, garaažid, kehaõõnsused jne. Uimastiäriga tegelevad inimesed keskenduvad rahalise kasu teenimisele ja ei hooli inimeste tervisest.

Seotud lood:

TAI narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise keskuse juhi Aljona Kurbatova sõnul arvatakse tihti, et ohtlikud on ainult need ained, mida süstitakse. Tegelikult on kõik narkootikumid ohtlikud ja ainus viis ohtusid vältida, on narkootikume mitte tarvitada. Kui narkootikume siiski otsustatakse tarvitada, siis tuleb olla teadlik kaasnevatest riskidest.

Täpsemat infot narkootiliste ainete ja nende tarvitamisega kaasnevate ohtude kohta leiab veebilehelt www.narko.ee.


Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias