VIDEO: Säästumarket, milles Tallinna seaduste järgi kanget alkoholi müüa ei või

 (44)

Juuli algusest hakkas Tallinnas kehtima uus määrus, mis muuhulgas ütleb, et kange alkohoolse joogi müük pole lubatud kauplustes, mille sissepääs asub vähem kui 15 meetri kaugusel lähimast tankurist.

Tallinna ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakonna ametnik Aave Jürgen ütles Delfile, et antud teemal kaupluse teemal on pärast ajakirjaniku pöördumist menetlus käivitunud.

„Meie lähtume selles asjas volikogu määrusest nagu õigusaktis ette nähtud," ütles Jürgen, kelle sõnul mõõtsid ametnikud Säästumarketi sissepääsu ja tankuri vahemaa, milleks on 11 meetrit.

„See ei käi viie minutiga, et „korjake nüüd oma kange alkohol lettidelt". Praegu on riigil alkoholi- ja reklaamiseaduse muutmise ettepanekud töös. Seal on omad kitsendused ja piirangud. Eks meie peame nüüd ära ootama, mis meetmed sealt kauplejatele ette kirjutatakse. Seejärel vaatame kindlasti oma volikogu määruse ümber," ütles Jürgen, et igal juhul tuleb Tallinna linnas 1. juulist kehtima hakanud määrus üle vaadata.

Ettevõtlusameti ametniku sõnul on fikseeritud tänaseks see, et kõnealuse Säästumarketi ja tankuri vahemaa on lühem kui 15 meetrit. „Meie esitame ettekirjutise, et tegemist on nõude mittetäitmisega. Kuid siin tuleb lõpliku lahenduse otsimiseks arvestada ka muid asjaolusid. Kaebusi me sellest piirkonnast alkoholimüügiga seoses ei ole saanud," märkis Jürgen.

Kas Tallinnas võiks olla veel mõni kauplus, mis 15 meetri nõuet rikub, Jürgen öelda ei osanud. „Me oleme mõõtnud üle päris paljud kohad, aga see pole teadupärast meie põhitegevus. Selle määruse põhieesmärk on ju ikkagi probleemid, mis on seotud kaebustega või näiteks purjus inimestele ja alaealistele alkoholi müügiga. Alati on mingi põhjus," märkis Jürgen.

Rimi pressiesindaja Katrin Bats ütles, et lühike vahemaa tuli neile üllatusena ning lootus on, et siin leitakse koostöös linnaga mingi mõlemat osapoolt rahuldav lahendus. „Ukse teise kohta tõstmine tundub ebamõistlik ning kindlasti poleks see väike investeering," ütles Bats.

Tema sõnul on kaalukas argument ka see, et kauplus on ehitatud enne vastava seaduse rakendumist. „Oleme seni linnaga koostöös ikka lahendused leidnud. Loodame seegi kord kokkuleppele jõuda," märkis Bats ning lisas, et nii kaugele ilmselt asjad ei lähe, et Säästumarketi lettidelt kange alkohol kaoks.

Saada meile vihje, foto või video!