VIDEO | Võimalus Lätist ja Leedust kaugemale puhkama sõita terendab alles suve lõpus

 (111)

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer selgitab, et esmalt tegeletakse Euroopas sellega, et oleks võimalik tööga seotud ränne, puhkamisest niipea veel rääkida ei saa.

Teatavasti saavad eestlased peagi taas liikuda Lätti ja Leetu. See võib tekitada ka mõtte, et kui see otsus nii kähku tuli - ehk saab suvel ka mujale Euroopasse?

Volmer selgitab, et esmalt tegeletakse vältimatu töörände, seejärel teenuste osutamise ja ehk ka ärikohtumistega. "Lõpuks ühel hetkel turismiks reisimise lubamine. Kui teised astmed juba toimivad ja on näha, kas sel on mõju või mitte."

Ta lisas, et on võimalik, et ehk suve teises pooles mõned sihtkohad avanevad, näiteks Kreeka, aga ilmselt mitte kõik. Volmer rõhutas, et peame kõik käituma vastutustundlikult ja hoidma kinni reeglitest.

Välismeedias on juttu olnud ka turismist kujul, et sõidad sihtriiki ja oled seal 14 päeva karantiinis. Volmer arvab, et seda siiski ette ei võeta, turism lubataksegi riikides alles siis, mil võimalik sinna nii reisida, et seal karantiini ei jää.

Video teises pooles on juttu, kuidas on piirikontrolliga Läti ja Leedu piiril ning mil saab taas ka Venemaa vahet rännata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias