Vietnam tühistas koroona tõttu viisavabaduse, kesköine lend Helsingist lükati 14 tundi edasi

 (25)
TUI Boeing  787-8 Dreamliner.
TUI Boeing 787-8 Dreamliner (pilt on illustreeriv).Foto: Scanpix, REUTERS

Vietnam tühistas koroonaviiruse hirmus ajutiselt viisavabaduse kaheksa Euroopa riigiga - sealhulgas Põhjamaad -, mistõttu südaöö paiku väljuma pidanud tšarterlend Helsingist on 14 tundi edasi lükatud.

Eile otsustas Vietnam peatada ajutiselt viisavaba reisimise kaheksa Euroopa riigi kodanikele, pidades silmas kasvavat muret koronaviiruse epideemia pärast. Ajutist peatamist kohaldati Taani, Norra, Soome, Rootsi, Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Hispaania kodanikele, teatas valitsus oma veebilehel avaldatud pressiteates.

Valitsus kinnitas, et kaalub sama meedet riikide puhul, kus on nakatunud rohkem kui 500 inimest või kus on üle 50 uue juhtumi päevas. Juba varem peatas riik viiruseprobleemi tõttu viisavabaduse Itaalia ja Lõuna-Koreaga.

Nädalavahetusel registreeris Kagu-Aasias asuv Vietnam 14 koroonaviirusesse nakatumist, neist 11 olid Euroopast saabunud patsientide seas.

Vietnamis on kokku kinnitatud 30 viiruse põhjustatud haigusjuhtumit, sada inimest on veel karantiini all ning 16 patsienti on paranenud, teatas sealne tervishoiuministeerium.

Viisareeglite ajutise muutumise tõttu lükati edasi ka südaöine tšarterlend Helsingist Vietnami Phu Quoci saarele. 300kohaline TUI Airwaysi Boeing 787 pidi õhku tõusma kuue tunni eest ehk kell 00:20, ent praeguse seisuga on uueks stardiajaks märgitud 14:00.

Seotud lood:

"Hetkel ei ole kindel kas lend toimub. Reisijad paigutati hotelli ootama edasisi uudiseid. Lennule pidi minema sealhulgas ka suur osa Eesti kodanikke," teatas Delfi lugeja öösel Helsingi lennujaamast.

Viisavabaduse peatamise teate saanud riikidest on täna veel üks lend minemas Phu Quoci saarele, nimelt Londonist sama TUI Airwaysi tšarter. See kuue tunni pärast väljuv lend on esialgu ajakavas, ilma edasilükkamise või tühistamise märkuseta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias