Viking Line'i autoreisijad ei pääsenud poolteist tundi laevalt välja, alus tuli ümber pöörata

 (61)
Täiendatud! Lisatud fotod sündmuskohalt!
Viking Line, Viking XPRS
Viking Line, Viking XPRSDelfi lugeja foto

Tallinn-Helsingi liinil sõitva VIking Line'i laeva Viking XPRS autoreisijad jäid eile õhtul pooleteiseks tunniks laeva kinni, kuna aluse hüdraulikasüsteem tõrkus.

"Helsingi Viking Line'i terminalis ootavad sajad autod laevale pääsu. Laev on üle tunni sadamas olnud, kuid autotekki ei ole siiani avatud. Laev peaks Tallinnasse väljuma kell 21.30," teatas Delfi lugeja laupäeva õhtul.

"Istume autodes ja ei saa laeva sisse. Laev tuli ja laevauks ei läinud lahti, seega kõik seesolevad autod ei saanud välja. Kõige hullem on see, et mitte mingit infot pole kuskil, kes, mis juhtus. Inimesed lihtsalt istuvad autodes ja külmetavad," kurtis teine lugeja.

Viking Line'i pressiesindaja rääkis Iltalehti veebilehele, et viivituse põhjustas hüdraulikaprobleem - Viking XPRSi autoteki rambi hüdraulika tõrkus ja laeva ahtriluuk ei avanenud. Kui tavaliselt lastitakse autod laeva ahtri kaudu, siis nüüd tuli alus ümber pöörata ja autod pääsesid välja vööri kaudu. Autota reisijad pääsesid laevast välja probleemideta.

Laadimistõrke tõttu hilines Viking XPRSi väljumine kaks tundi. Hüdraulikaprobleemist hoolimata on laev pressiesindaja kinnitusel merekõlbulik, kuid lastimiseks kasutatakse nüüd vööriluuki.

Foto: Delfi lugeja

Samuti laeval olnud lugeja teatas aga pühapäeval Delfile, et probleem oli selles, et ahtriluugi tõstesilindrikinnitus läks katki. "See on näha ka pildil. Kinnitus peaks olema viltu luugi küljes, kuid selle asemel see ripub," märkis lugeja, kelle sõnul sai üks laeva töötaja ka silindriga pihta.

Laeva töötaja hakkas lugeja sõnul ahtriluuki silindri kõrval asuvast juhtimispuldist avama ja ühest kinnitusest lahti tulnud silinder riivas töötaja õlga. Suurem õnnetus jäi olemata tänu sellele, et silinder jäi ülemise kinnituse külge rippuma. Alumine ots kukkus vastu laeva põrandat. "Kannatada sai ainult juhtpult, mis on muljutud," kirjeldas lugeja.

Kui laeva väljumine hilines väidetavalt kaks tundi, siis mõne reisija ooteaeg oli lugeja sõnul kokkuvõttes veelgi pikem. "Viimased autodega reisijad veetsid laevas kokku kaks pool tundi, enne kui välja said."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias