Võimaliku lotovõiduga peibutav võltsloto lehekülg meelitab jätkuvalt heauskseid eestlasi

 (22)
Võimaliku lotovõiduga peibutav võltsloto lehekülg meelitab jätkuvalt heauskseid eestlasi
Lottoviva lehekülg, mille ohvriteks inimesed jätkuvalt langevad.Kuvatõmmis

Tänavu on korduvalt jõudnud politseisse juhtumeid, kus heauskne lotomängija on sattunud võltsloto lehele, kuid kaotanud võidulootuses suuri summasid. Hiljuti sattus eestlane lehele, kuid suutis suuremat rahakaotust vältida tänu eelnevatele hoiatavatele lugudele meedias.

Põhja prefektuur teatas 21. augustil alustatud kriminaalmenetlust selles, et 11. augustil lõi lotopileteid müüva veebilehe Lottoviva.com esindaja ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest 37-aastasele mehele.

Mees ostis kaardimaksevahendajate kaudu lotopileteid kogusummas 224 eurot, misjärel teatati talle, et lotovõidu kättesaamiseks peab ta esmalt tasuma vastavalt veebilehe reeglite 10 protsenti võidusummast.

Seejärel leidis kannatanu politsei teatel internetist artikli, milles kirjutati Lottoviva.com kelmusest, tänu millele ei tasunud ta kelmidele rohkem raha.

Varasemad suured kaotused

Juunis läks samalt leheküljelt, Lottoviva.com võitu himustanud mehel aga oluliselt kehvemini. 41-aastane mees soetas lotopileteid ligikaudu 300 euro eest ning talle väideti, et võitis 30 000 eurot.

Võidu kättesaamiseks nõuti võidust 10 protsendi suuruses rahasummat ning võidumaksutasu. Mees maksis kokku üle 19 000 euro, ent väidetavat lotovõitu kunagi kätte ei saanud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias