Wolti tegevjuht: mul on seaduslik ja moraalne kohustus pöörduda politseisse, kui tõkenditest hoolimata alaealine alkoholi kätte saab

 (15)
Liis Ristal
Liis RistalFoto: Ilmar Saabas

Wolt Baltikumi tegevjuht Liis Ristal selgitab vastulauseks Delfi Kasulikus ilmunud eksperimendile, kuidas nende platvormi kaheastmeline mehhanism takistab alaealistel alkoholi osta.

Wolti platvorm on toidu eest tasumise ja tellimise platvorm, mis on mõeldud vaid täisealistele klientidele. Kõik Wolti kliendid peavad enne kasutajakonto loomist kinnitama, et on tutvunud Wolti kasutajatingimustega ja nõustuvad nendega. Wolti teenus ei ole suunatud ega mõeldud alaealistele isikutele. Juhul, kui tuvastame konto, mille omanik on rikkunud kasutajatingimusi, nt on alaealine, siis piirame koheselt kasutaja juurdepääsu Wolti platvormile.

Wolti platvormis on alkoholimüügil kasutusel kaheastmeline mehhanism:

1. Enne alkoholi ostu ilmub kliendi ekraanile hoiatus, et ostukorvi on pandud alkohol ja tegu on kaubaga. Küsime kinnitust, kas klient on teadlik, et hakkab ostma alkoholi ja kinnitab, et on täisealine. All on ära toodud kinnituse visuaal, kuidas küsimus ekraanil kuvatud.

Alkoholi ostuga saab jätkata vaid siis, kui klient kinnitab, et on täisealine. Ühelt kliendilt küsitakse kinnitust esimesel ostul.

2. Juhul, kui tellimuses on alkohoolseid jooke, siis on kullerpartnerid koolitatud küsima tellimuse üleandmisel dokumente, kui tellimuse vastuvõtja näeb välja noorem kui 30aastane. Lisaks koolitusel õpetatule saadame igakuiselt kullerpartneritele meeldetuletusi emailile ja in-app sõnumiga.

Juhul, kui peaks juhtuma, et seatud tõkendidest hoolimata on meie platvormilt tellitud alkohol jõudnud alaealiseni ja info juhtunust jõuab meile, siis on mul seaduslik ja moraalne kohustus teavitada õigusorganeid. Wolt ei ole ei karistus- ega kasvatusasutus. Teeme omalt poolt mis võimalik, et vältida alaealiste seaduserikkumist, kuid isikute karistamine ja alaealiste kuritegeliku tegevuse ennetamise, jätame me õigusorganitele ja lapsevanematele. Antud konkreetse juhtumi puhul, oli tegu kahekordse seaduserikkumisega. Alaealine omistas alkoholi täiskavanud inimese käsul ja õpetusel. Mõlemast seigast on ka politsei teadlik.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias