Daniil Aal: välismaal elamise kogemus on hindamatu


Minu nimi on Daniil ning ma töötan Eesti idufirmas EstateGuru. Pärast Eestis keskkooli lõpetamist tekkis mul tahtmine hüpata tundmatusse vette ning sellest iseseisvalt välja ujuda. Seepärast otsustasingi minna õppima välismaale.

Tänu Euroopa Liidu võimalustele oli mul võimalus jätkata oma õpinguid Taanis ning sealt omakorda vahetusprogrammi kaudu Hongkongis. Ükskõik, millise Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik sa oled – sellised õppimisvõimalused on sulle tasuta.

Õppimine välismaal oli üks minu elu parimatest otsustest ja mitte ainult hariduse pärast, vaid ka välismaal elamise kogemuse enda tõttu. See kogemus avardab silmaringi, muudab iseseisvaks, laiendab oluliselt tutvusringkonda ning ühtlasi hakkad rohkem hindama oma kodumaad.
Euroopa Liit pakub noortele piiramatuid võimalusi enesearenguks – kasuta neid ka sina!

Meil kõigil on asju, mida teeme kirega! Ela ja tööta välismaal, reisi, surfa internetis ja tea oma õigusi Euroopa Liidu kodanikuna Euroopa Liidus. Loe oma võimaluste kohta www.europa.eu/euandme.

Artikkel ilmub EUANDME kampaania raames, mida rahastab Euroopa Komisjon. Selle artikli autor väljendab oma mõtteid ning ta ei ole saanud oma arvamuse avaldamise eest tasu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias