Äkki oleks lastel mõnikord mõistlik ka lihtsalt niisama õpetussõnu kuulda võtta?


Äkki oleks lastel mõnikord mõistlik ka lihtsalt niisama õpetussõnu kuulda võtta?
Ilmselgelt on pilt illustreeriv ja tegemist täiesti võõra lapsega, kes päriselt istubki potilPixabay

Leen: See on nüüd võibolla natukene delikaatne teema aga eluline kindlasti. Ja võibolla avab ka teiste lastevanemate silmad Prisma, kui absoluutselt arvestatava riidevalikuga poe osas.

Loomulikult ma ei eeldagi, et nii nagu ütled, nii laps ka teeb. Esiteks jääks sellega endal pool lapsevanemaks olemise rõõmu ära ja teiseks ega laps ka midagi õpiks. Aga alljärgnevas võiks ta küll tegelikult kohe meie nõuandeid kuulda võtta.

Oleme nüüd mõnda aega proovinud poisile selgeks teha, et tema suhteliselt lugupeetavas vanuses võiks ikkagi kaaluda mähkmetest loobumist. Olgu - mähkmete kasutamine on kõigile osapooltele mugav ja tegelikult tänu Prismast saadavatele mega-pack’idele ka suhteliselt soodne. Siiski ei ole see hästi pikas plaanis kuidagi jätkusuutlik ja nii tulebki asuda vaikselt moel või teisel last mähkmetest võõrutama.

Täiesti kindel on praeguseks see, et null kasu on toonud veenmine. Veena palju tahad, ikka vingerdab poti pealt minema olles teinud enne sõjakisa ja andnud lisaks meile ka kõikidele naabritele teada, et “nüüd vist asutakse elu kallale”.

Täpselt sama kasutu on olnud lootmajäämine, et härra ise suvatseks teada anda, kui vaja vetsu minna. Ükskõik, kui palju me ka ootame ja loodame, et “Ehk sel korral läheb kõik õnneks!” on tulemus enamasti sama - kas mina või Mihkel peame hakkama sokke vahetama, sest üks mees on salaja kuskile põrandale pissinud.

Siis on üks hea trikk saada laps potile koos iPadiga. Ja ta täitsa kohe istubki seal. Jama on selles, et kõikide nende põnevate laulude vaatamise kõrvalt unustab ta ära potile minemise esmase põhjuse… no ja natukese aja pärast peame meie endale jälle sokke vahetama.

Minu ema (ja vist ämm ka) on meile rääkinud, et püksipissimine tuleb teha lapse jaoks selles osas ebamugavaks, et ta ei tahaks seda lihtsat teha. Selge pilt - laps hakkab kandma aluspükse ja märgade aluspükstega ongi ebamugav! Vot ja aluspükse oli meil täpselt kaks paari ja nendega juba treeningut edukalt läbi ei vii. Ma ise olin küll päris veendunud, et ma ostan aluspüksid kuskilt mujalt, kui Prismast aga siis tuli Mihkel ükspäev koju, nägu laia naeru täis ja esitles maailma kõige väiksemaid aluspükse, mis ta Prismast oli leidnud. Vähe sellest et Prisma justkui üllatab taaskord tootevalikuga (kuigi sellega võiks nüüdseks harjunud olla) - väikeste laste aluspükstega, oli ka hind üllatavalt soodne - 3 paari suspesid alla 8€.

Prisma riidevalik on üldse väga aus - rääkimata minu lemmikutest Didrikson’s jopedest ja sokkidest, mida Mihkel sealt ostab saab sealt riideid muretult ka 10+ vanuses lastele - tean, et mul õde on oma lapselegi sealt nii mõndagi ostnud. Ja noor ning moeteadlik neiu on kõik selle heaks kiitnud.

Ja mis meie pere puudutab - nüüd saame vähemalt natukene paremini varustatult jätkata olulise etapiga meie kõigi elus - potitreeninguga. Sest lõppkokkuvõttes, mis vahet sel on kas pesen kogu aeg sokke või imepisikesi aluspükse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias