Ema pärast võiks sõita kasvõi teise maailma otsa


Ema pärast võiks sõita kasvõi teise maailma otsa
Kõige tähtsam on emadepäeval näidata emale, et oled talle tänulikPixabay

Mihkel: Kui sul on selline pere, kus ühe poole ema elab ühes ja teise oma teises Eesti otsas, siis ega muud polegi teha, kui mugavustsoonist välja ronida, Prismast koos lillede ja kommikarbiga võtta üks kohv, ning asuda teele. Sest ema pärast peaks nahast välja pugema küll. Või noh, vähemalt teise Eesti otsa sõitma.

Meie peres täpselt nii ongi - Leenu ema elab sügaval lõunas, minu oma kaugel põhjas. Nii tulebki ilmselt teha lihtsalt suurest emaarmastusest üks pikk päev auroroolis, et kõik emad ja vanaemad saaksid ikka õigel päeval viisakalt ja kombekohaselt laste ja lastelaste poolt õnnitletud.

Järgmine teema on muidugi see, et mida sa emadele kingid? Kilo kommi tundub justkui kogu selle vaeva eest, mida ta sinuga näinud on, kuidagi vähe. Pudel head veini või raamat tunduks justkui pisut asisem variant, kuid nendega on paraku üpris hea võimalus absoluutselt mööda panna (ja siis pärast sünnipäevaks tagasi saada).

Kõige lihtsam on emadele vist siiski kinkida midagi, mis tuleb otse südamest. Eriti vinge on kink siis, kui tuleb otse südamest ja ahjust. Vähemalt ma arvan nii, mistõttu olen ma taaskord sukeldumas Prisma Peremarketite kodulehele, kuid erinevalt viimasest korrast (see oli siis, kui ma oma pere maha jätsin ja maailma parimad lihapallid leidsin) pöördun otse magustoitude lehele. Olen seal varem veits ringi uurinud ning olen päris kindel, et sealsete retseptide abil suudan ma vähemalt mingilgi moel oma ema tänada kõikide nooruspõlve pattude eest ja Leenu ema lihtsalt emadepäeva puhul õnnitleda.

Üks üpris hea kingisoovitus on veel, kui koogiküpsetamine ei tundu ikka päris “see”. Alati on võimalik ka midagi meisterdada - kaasa lapsed ja tee emale (või vanaemale) midagi sellist, mida üldse mitte kuskilt maailmas osta ei saa. Tee näiteks valgele paberile käejäljed ja raami ära (vajaliku saad siit ja siit) või miks mitte, lase lastel joonistada oma ema lemmiklilli või muud sarnast. Erinevate joonistuste või muude kunstitükkidega on see suur pluss, et sellega saab minna üpris kindla peale välja - milline ema ja vanaema siis ei heldiks mõnd lapse (ükskõik, kui abstraktset) tööd vaadates. Lisaks ka vaieldamatu kunstiline väärtus.

Sellised mõtted seoses emadepäevaga. Ma hästi loodan, et te kõik leiate kasvõi korraks oma emaga pühapäeval kokku saada ja neid mõne väikese üllatusega meeles pidada. Selleks pole vaja üldse palju - ühel aastal ma näiteks esitasin emale kartulipeenarde vahel ühesalmilise laulukese. Ja kuulen siiamaani sellest, kui tore see oli.

Seega hoidke oma emasid, neid on teil maailmas ainult üks. Ja oma lastele õpetage täpselt sama: emasid on ainult üks ja neid peab hoidma isegi siis, kui see tähendab nahast väljapugemist või vähemalt teise Eesti otsa sõitmist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias