Esimene kuu ainult Prismas käidud ja 22€ nagu maast leitud


Esimene kuu ainult Prismas käidud ja 22€ nagu maast leitud
Aasta Prismaga

Veebruar ongi läbi saanud ning aeg on esimesteks vahekokkuvõteteks. Eelmise kuuga kogusime boonuspunkte umbes 22 € ulatuses. Jätsime prismasse 480€. Vaikivast “ideaalist” – 500€ - jäi puudu täpselt see, mis oleksime jõudnud kulutada sellel ajal, kui Rootsis sugulastel külas käisime.

Leen: 480€ on tegelikult väga suur summa ju? Korraks tõmbas hinge justkui kinni küll: “Kuidas on võimalik toidule nii palju raha kulutada?” Hea, et vaatasin oma konto alt mis oste me siis teinud oleme, enne kui Mihklit liigse kulutamise eest nahutama kukkusin. Miks ma peaks Mihkli kallal üldse võtma? Sest sellel kuul sattus kuidagi nii, et enamasti käis poes just tema. Tõsi - minu tehtud ostunimekirjaga. Nimelt pole mul autojuhilube ja kuna Prisma ei asu just päris meie kõrvalmajas on Mihklil mõistlikum pärast tööd ise poes käia. Tegelikult käis ta enamasti kodunt läbi ja võttis pere kõige väiksema endaga enamasti kaasa, et ma saaks tunnikese oma aega. Siinkohal jälle tänud Prismale väikelastele mõeldud (tasuta) banaanide ja õunade eest! Meie pere kõige väiksema poekülastaja tuju saab üldiselt söögiga üleval hoida, ning just nii on võimalik kiired poekäigud koos temaga ette võtta.

Aga tagasi selle summa juurde. Ilmselgelt mingit otsest säästu sellel kuul ei toimunud, kuid see polnud ka eesmärk omaette. Pigem ostsime ära just need asjad, mida pikemat aega oleme tahtnud. Näiteks prügikasti süsteemi, nagu SIIN. Meil on suhteliselt vana köök, küljelt lahti käiva uksega, pluss igasugused torud kapis, mistõttu on väga raske olnud leida midagi, mis sinna sisse sobiks ja mahuks. Mingit hirmkallist eritellimust ka justkui ei tahtnud teha ja lisaks kõigele olen ma halb otsustaja ja valija: pidevalt käib peas mõte, et äkki saab kuskilt midagi ikka soodsamalt või paremini. Selles suhtes on see meie eksperiment ikka väga hea - kõik võimalik mida Prismast saada on, ostame sealt. Ja ma olen selle prügikasti süsteemiga väga rahul ka. Biojäätmete kastike on ukse küljes ja kaanega kaetud, hea mugav kartuleid nt koorida otse sinna sisse, ilma et peaks küürutama.

Seotud lood:

Veel märkimisväärsematest ostudest veebruaris: Mihkel ostis Prisma riideosakonnast uue vöö, sest maale minnes unustas ta igapäevaselt kasutatava maha. Ja mina ostsin joogamati. Mitte et ma seda oleks väga kasutanud siiani. Küll aga rullib selle aeg-ajalt lahti pere kõige väiksem ning kasutab seda lamamisalusena elutoas. Igatahes, nii see kulutuste summa kokku tuligi: toidu, mõne riideesme ja muu kraamiga.

Nagu eelmises postituses mainisime saab märts olema meie jaoks sünnipäevade kuu. Ootan huviga, mida Mihkel mulle siis Prismast kingituseks ostab. Mihkel, ära muretse, tegelikult ma ei oota kingitust. Või ootan? Kingitused kingitusteks, mul on palju suurem mure! Mul on shampoon otsa saamas, aga pole ma ei mäleta mis ajast nö tavapoest seda ostnud. Kas keegi oskab mulle Prisma valikust silikoonide ja parabeenide vaba shampooni soovitada? Tean, et kodumaiseid Luuv tooteid müüakse seal aga kas ka shampooni? Samuti ootame häid nippe, kuidas korteri tingimustes tilli, peterselli ja muud säärast kasvatada, ehk plaanime seemnete valikuga ka lähiajal tutvust teha.

Seniks aga mõnusat üleminekuperioodi talvest kevadesse.

---

Meie eksperimendi Facebooki lehel SIIN saad jälgida meie igapäevasemaid tegemisi ja ühtlasi anda nõu ka näiteks šampoonide asjus. Või niisama kaasa rääkida ja arutleda :)

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias