Juristi abi vajavad inimesed saavad nüüdsest riigi raha eest tasuta nõustamisele minna

 (1)
Juristi abi vajavad inimesed saavad nüüdsest riigi raha eest tasuta nõustamisele minna
Foto: Vida Press

Alates 10. aprillist pakub Eesti Õigusbüroo riikliku hanke korras tasuta õigusabi. Teenus on ette nähtud neile inimestele, kelle sissetulek ei võimalda juristile maksta.

Tasuta õigusabi teenust on õigus saada kõigil Eesti elanikel, kelle sissetulek on väiksem kui 1,5-kordne Eesti keskmine, ehk kelle brutopalk jääb alla 1773 euro.

Tasuta õigusabi teenust rahastab justiitsministeerium, kelle korraldatud hanke võitis Eesti Õigusbüroo OÜ. Hetkel osutavad tasuta õigusabiteenust 15 kontorit üle Eesti, kus töötab 21 kvalifitseeritud juristi.

Õigusabi on võimalik saada nii interneti vahendusel kui ka juristiga kohtudes. Interneti vahendusel saab abi hiljemalt nädala jooksul pärast registreerumist. Juristiga saab abivajaja kohtuda hiljemalt kahe nädala jooksul pärast registreerimist.

Eesti Õigusbüroo soovitab meelde jätta numbrid 2+3+10. Need numbrid tähistavad tasuta õigusabi teenuse erinevaid etappe.

  • Esimeses etapis saab klient tasuta kaks tundi õigusabi, mille eest maksab täielikult riik. Selle ajaga leiavadki lihtsamad ja tüüpilisemad probleemid lahenduse.
  • Järgmised 3 tundi saab õigusnõu poole hinnaga ehk 20 eurot tunnis. Teise poole maksab riik.
  • Seejärel, kui veel vaja, on võimalik saada 10 tundi õigusnõustamist hinnaga kuni 40 eurot tunnis, mis jääb ikkagi alla tavapärasele juristi tunnihinnale.

Juristiga on võimalik kohtuda Haapsalus, Jõgeval, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus – ehk kõikides Eesti suuremates linnades.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias