Kindlustusfirmad vastavad: kas kutse kaitseväe äkkõppustele oleks reisikindlustuse juhtum?

 (64)
Kaitseväe õppused
Foto: Tiit Blaat

Kasulik uuris kolmelt Eesti kindlustusfirmalt, kuidas lahendaksid nad reisikindlustusjuhtumi, kus reisile ei saa minna kaitseväe reservväelane, kes kutsuti 24-tunnise teatamisajaga kaitseväe õppustele ning peab seetõttu oma plaanitud reisist loobuma.

ERGO isikukindlustuse grupi juht Annika Mällo ütles Delfile, et nende reisikindlustuse korral selline reisitõrge hüvitatakse. „ERGO jaoks on kiirkorras õppustele kutsumine reisikindlustuses kui muu ootamatu juhtum. Seega, kui kliendil on kutse saamise ajal kehtiv reisitõrke kindlustus, hüvitame tehtud kulud," selgitas Mällo.

PZU Kindlustuse turundusjuhi Triin Piibori selgitusel PZU reisikindlustuse standardtoode antud juhtumi puhul ei aita. „Kindlustuskaitse all on ainult tingimustes loetletud konkreetsed sündmused ja reisi ärajäämine on kaitstud valdavalt tervisest tulenevate juhtumite puhul," selgitas Piibor.

„Juhul, kui kliendil on ostetud juurde omal soovil loobumise lisakaitse, siis toimub hüvitamine. Antud lisakaitse korral ei uuri kindlustusselts, mis põhjusel klient reisist loobuda soovib," täpsustas Piibor.

Ka If Kindlustus ei hüvitaks kiirkorras kaitseväe õppustele kutsutu õppuste tõttu ära jäänud reisikulusid.

Ifi kommunikatsioonijuhi Rain Porssi sõnul ei hüvita sellist juhtumit. „Soovitame kaitseministeeriumi poole sellisel juhul pöörduda ning lahendus leida. Reisi ära jäämise hüvitame, kui reisile ei saa minna kindlustatu või tema reisikaaslane, kes haigestus, sai vigastada või suri, kui kindlustatu lähedane isik on eluohtlikus seisundis, saanud kehavigastuse või lähedane isik suri ning siis, kui kindlustatu Eesti asuvale varale tekkis äkiline ja ennenägematu kahju, mille tõttu on kindlustatu Eestis viibimine vajalik," selgitas Porss.

Nende juhtude alla ei kuulu kaitseväe reservväelase õppustele kutsumine.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias