Lugeja: miks küsib toidupoe kuller minu käest iga kord alkoholi ostes dokumenti, ehkki ta näeb selgelt, et olen pensionär?!

 (38)
Lugeja: miks küsib toidupoe kuller minu käest iga kord alkoholi ostes dokumenti, ehkki ta näeb selgelt, et olen pensionär?!
Foto: Annika Haas

Kasulikule saatis vihje pensionär, kelle arvates on kummaline, et Maxima e-poe tellimusi vastu võttes peab ta iga kord dokumendiga tõestama, et ei ole alla 18-aastane.

"Olen mõned korrad tellinud e-Maximast kaupu. Teenus on tore ja kaubad värsked - tellin üle 40 euro, siis on toomine tasuta -, kuid mind hämmastab, et kui toodete nimekirjas on alkohol, siis kauba kohaletooja küsib isikut tõendavat dokumenti, kirjutab ID kaardi numbri üles ning võtab veel täiendava allkirja, kuigi kauba kättesaamise allkirja juba andsin," kirjutab pensionär.

"Küsisin noormehelt, et kas ma pensionärina näen alaealine välja, ja sain vastuseks, et selline on kord. Minu küsimus on, et kas see on seadusega kooskõlas?" küsib Delfi lugeja.

Maxima kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets ütles päringu peale, et kuna tellimuse kohaletoimetamise ja üleandmise eest vastutab Omniva, siis on ka nemad vastutavad dokumendi küsimise nõude eest.

"Alkoholi ja tubakatoodete müügi puhul kehtib seadusega kehtestatud nõue, et taoliste toodete puhul üleandmisel tuleb veenduda, et neid ei anta üle alaealisele. Kui tavalises kaupluses teeb seda kassapidaja või infoleti töötaja, siis e-poe puhul saab seda teha vaid kuller," lisas ta.

Maximale ja teiste Eesti jaekaupluste e-poodidele kullerteenust pakkuva Omniva kommunikatsioonispetsialist Mattias Kaiv ütles, et kuller on kohustatud dokumenti küsima kõigilt, et teha kindlaks, et tellimuse vormistaja on täisealine.

Seotud lood:

"Kui e-poest tellitud ostukorv sisaldab alkoholi- või tubakatooteid, siis on meie kullerid kohustatud küsima isikut tõendavat dokumenti," ütles Kaiv.

"Teeme seda ikka selleks, et olla kindel, et alkohol või tubakatoode ei jõuaks, mitte kellegi muu kui täisealise tellimuse esitaja kätte: uksele võib tulla küll pensionär, kuid see ei garanteeri, et tema oli tellimuse vormistaja."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias