4 nippi, kuidas kodus niigi suurt elektriarvet väiksemana hoida ja säästa

 (80)
Elekter
Foto on illustratiivne.Foto: Karin Kaljuläte

Kulutamine pole kellegi meie eesmärk, eriti, kui on võimalik näiteks elektriarvelt kokku hoida. Family Handyman annab mõned nipid, kuidas kodust elektriarvet kuni 40 protsenti väiksemana hoida.

Vaheta tavalised pirnid led- või säästupirnide vastu

Led- ja säästupirnid kasutavad põlemiseks märkimisväärselt vähem energiat kui tavalised halogeen pirnid.
Led- või säästupirnid on tavaliselt ostmise hetkel kallimad, kuid nende eluiga on pikem ning need võivad säästa kuni 8 protsenti kuluvast energiast ühe tunni jooksul. See on üks kiiremaid ja lihtsamaid viise raha säästmiseks elektrilt.

Liikumisanduriga valgustid

Liikumisanduri paigaldamine aitab mõnes kohas säästa elektrit kuni 100 eurot aastas. Need aitavad ära hoida kulud, mis kaasnevad sellega, kui tuli põlema unustatakse. Kahtlemata on mõistlik neid kasutada õues või terrassil, kuid tasub kaaluda ka tubaseid variante. Kindlasti on nendest abi ka näiteks vannitoas või tualetis, kus võib tihti tuli põlema ununeda.

Lülita seadmed vooluvõrgust välja

Ligi 75 protsenti voolust, mida erinevad elektriseadmed kasutavad, kulub siis, kui need on tegelikult välja lülitatud. Sellised seadmed on näiteks telekad, arvutid, muusikakeskused ja palju muud. Lihtne viis kokku hoidmiseks on need kõik eraldi lülitiga pikendusjuhtme külge ühendada. Kui ühtegi nendest seadmetest kasutusel ei ole, siis on võimalik need pikendusjuhtme küljes olevast lülitist korraga vooluvõrgust välja ühendada.

Seotud lood:

Taimeri kasutamine

Üks nipp on mõnede seadmete vooluvõrku ühendamiseks kasutada pistiku ja seadme vahele asetatavat mehaanilist või elektroonilist taimerit. Selline viis töötab näiteks elektriradiaatorite või valgustite puhul, mis peaksid töötama ainult mõnedel kindlatel kellaaegadel, näiteks siis, kui inimesed on kodus.

Sama kehtib näiteks ka kuumavee boileri puhul, sest me kasutame sooja vett ainult teatavatel kellaaegadel, kui inimesed on kodus. Kui terve pere on kodust ära tööl ja koolis, ei ole vaja hoida samasugust sooja vee hulka varus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias