4 suurimat stressitekitajat lennujaamas. Kuidas oma puhkusereis võimalikult sujuvalt korraldada?


Wizz Airi ja ryanairiga lennates tuleb arvestada, et tasuta võimalik käsipagas, mis iga reisija kaasa saab võtta, on väga väike - seljakoti suurune.
Wizz Air käsipagasFoto: Rauno Volmar

Suvepuhkuste kõrval on jõuluperiood tihedaim aeg lennunduses – on ju filmidest ja jõululauludestki tuttav stsenaarium, kuidas lennatakse jõuludeks koju, kallima juurde või hoopis jõulukärast eemale puhkusele.

Kõrghooaeg toob endaga kaasa aga mitmeid probleeme ja reisitõrkeid, mida rahulikumal reisiajal nii sageli ette ei tule. Lennuhüvitisettevõte Skycop toob välja neli levinud probleemi ja võimalikud lahendused, et sinu talvine lennureis oleks nii sujuv kui võimalik.

Kõrghooajal lendamine on arutult kallis – plaani piletite ostmine ette!

Lennufirmade jaoks tähendab kõrghooaeg suuremat nõudlust lennupiletite järgi, mis on neile ka hea võimalus lennupiletite hindasid kõrgemaks kergitada. Lihtsaim lahendus sellele on vältida kõrghooajal reisimist, näiteks planeerida puhkus hilissügiseks või kevadeks.

Kui see ei ole võimalik, tasuks lennupiletid osta nii vara kui võimalik ning võrrelda erinevate lennufirmade piletihindu, et leida soodsaim alternatiiv.

Lennujaamad on ülerahvastatud – varu aega!

Mida rohkem lende, seda rohkem reisijaid. Selleks, et vältida pikki järjekordi, lennule kiirustamist ja muud stressi tekitavat, tasuks jõuda lennujaama vähemalt kaks-kolm tundi enne lennu väljumist.

Kui pead veetma aega mõnes suuremas lennujaamas, kus on mitu terminali ja keerulised ühendused, võid enne lennujaama jõudmist tutvuda lennujaama plaaniga, et näiteks kogemata valesse terminali ei satuks.

Seotud lood:

Väga lihtne viis aega säästa on ka veebis juba lennule registreeruda, et hiljem ei peaks järjekorras seisma.

Kõrghooaeg tähendab ka seda, et paljud turistid tunglevad samade turistiatraktsioonide ja muuseumide järjekorras, nii et kaval oleks ka piletid neile juba ette internetist ära osta.

Pagas kipub kaduma – paki nutikalt!

Parim viis end pagasi kadumise vastu kaitsta on reisida vähese pagasiga. Kui vähegi võimalik, proovi läbi ajada vaid käsipagasiga, mida ei pea lennule registreerides ära andma. Nii saad ise oma kohvri eest vastutada, samuti ei pea lennujaama minema meeletult vara.

Kui pead suurema pagasi kaasa võtma, on hea pakkida asjad nii, et igas kohvris oleks olemas paar komplekti riideid ja mõned muud vajalikud asjad. Kui reisid kellegagi koos, võid ka pakkida igasse kohvrisse mõlemale vajalikke asju.

Kui kavalalt pakkida, ei pea sihtkohta jõudes kulutama meeletult raha, et kõik hädavajalikud asjad ja uued riided osta.

Lendude ärajäämine – tea oma õiguseid!

Puhkusereiside kõrghooajal juhtub tihti, et lennufirmad müüvad lennukile rohkem pileteid, kui lennukis kohti on, ning paljud reisijad jäetakse lennult maha. Samuti takistavad sujuvaid lennureise talvised ilmatingimused või tehnilised probleemid.

Selleks, et oma jõulupuhkus võimalikult stressivabalt veeta, tasub juba enne reisile minemist viia end kurssi oma õigustega juhuks kui sinu lend jääb ära, hilineb või on üle broneeritud. Reisijad, kes peavad lennujaamas ootama üle kahe tunni, peavad saama midagi hamba alla ja juua. Neile, kes peavad uut lendu ootama üleöö, peab lennufirma võimaldama majutuse.

„Mõnel juhul on reisijatel õigus ka moraalsele kompensatsioonile, et lennufirma süül pikka ootamist hüvitada,” kinnitab lennuhüvitisettevõte Skycop juht Marius Stonkus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias