Ära raiska enda aega! 10 asja, mida inimesed liiga tihti puhastavad

 (14)
Koerte ja koeraomanike suur hambapesuaktsioon 28.09.2019
Koerte ja koeraomanike suur hambapesuaktsioon 28.09.2019Foto: Jaanus Lensment

Puhtas majas tunneb inimene ennast kõige paremini. Kuid on mõned asjad, mis ei vaja pidevat pesemist ja küürimist. Kodudes on palju asju, mida inimesed liiga tihti küürivad, kuid selle peale kulutatavat aega saaks kulutada palju mõistlikumalt, vahendab The Family Handman.

Riided

Kui sa oma teksapaari vaid päevaks jalga panid, siis ei maksa seda kohe pesukorvi visata. Pärast kandmiskorda vajavad puhastamist aluspesu, higised trenniriided ja püksid. Kuid kõik püksid ja pusad ei taha pidevat pesu, kanna neid vähemalt kolm korda enne kui nad pessu paned.

Kardinad

Ära pese enda kardinaid iga kuu. Neid ei pea pesema rohkem kui kord aastas. Kui peakski mõni plekk sinna sattuma, siis saab selle eemaldada ilma kogu kupatust masinasse panemata.

Puust mööbel

Puust mööbli eest hoolitsemine on oluline, kuid liigne puhastamine võib sellele kahju teha. Poes müüdavad puhastusspreid võivad tekitada mööblile kihi, mis omakorda veel rohkem tolmu kogub. Piisab sellest, kui kord kuus see vahaga ära poleerida ja aeg-ajalt lapiga üle tõmmata.

Taldrikud

Ära loputa õhtusöögitaldrikud enne kui need masinasse paned. Lihtsalt kraabi toidujäägid maha ja pane need siis pessu. Kui sa taldrikud enne masinat ära loputad, siis mis mõttega sa need üldse sinna topid?

Seotud lood:

Jakid ja joped

Kui jope või jakk ei ole räpane, siis pese seda kord iga kolme kuu tagant. Kuna need ei puutu kokku su nahaga, siis ei hakka need ka haisema.

Ahi

Mõned inimesed küürivad enda ahju liiga tihti. Kui midagi peaks maha tilkuma, siis puhasta see kohe ära. Suuremat puhastust tasub ette võtta kord kvartalis.

Lambid

Lampide ja kuplite puhastamisel ei tasu üle pingutada. Piisab, kui kord kuus need lapiga puhtaks tõmmata.

Tekk

Ära pese enda tekki igal nädalal. Muid voodiriideid peaks pesema kord nädalas, kuid neid, mis su nahaga kokku ei puutu, võib harvemini pesta.

Koer

Pontu ei vaja pidevat peapesu. Kui su koer ei haise või pole porine, siis pese teda kord kahe kuu jooksul. Arvesta ka koeratõu eripärasid, mõni vajab siiski rohkem pesu. Tihti piisab ka lihtsalt veega loputamisest.

Sina ise

Kui sa just ei higista või mudas ei püherda, siis ära pese ennast iga päev. Vesi ja seep kuivatavad su nahka, katsu pesus käia üle päeva.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias